Dnešní výkop

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Jarda Marek » 18 lis 2010, 20:55

Do toho zkrácení bych šel taky, zbytek jste s Martinem probrali. Držím palec ať jede :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Martin Vajs » 19 kvě 2011, 09:58

Tak zas nové foto jak buk pokračuje. Olistil se tak všelijak, ale má ještě nějaké pupeny. Včera jsem na něm našel, že mu začli konečky listu usychat. Na slunci je cca od 8 hod. do 12 hod. pak se slunce otočí za dům a je ve stínu. Jinak na listech jsem žádné "brebery" nenašel. Takže to bude zřejmě od slunce? Co Vy na to?
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 čer 2012, 13:05

Přecedo, nějak si ochladl s fotkama :lol:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod 001čolek » 13 čer 2012, 13:24

Martine,buků mám něúrekom :lol: :lol: ...asi 16-17 kusů (budu to muset spočítat :lol: ). Takové skvrny a záschlá místa se mi dělají na bukách,které měly malý kořenový bal a jsou část dne na slunci. Mám možnost porovnávat,většina jich je z jednoho výkopu a tak vím,jak na to byly s kořeny a jaké mají stanoviště . Já zatím nemám striktně určenou "bonsajovou" část a ostatní zahradu,tak to mám všude možně,neb se po celé zahradě stále dle časových možností pracuje a upravuje.Ale je to myslím hlavně o tom jemném kořenoví,např. buk,který mám vsazený do skalky a je téměř celý den na plném slunci jede jako blázen,ale ten měl krásný malý hustý balík jemných kořínků. Sám pro sebe si to vysvětluju tím,že díky těm kořínkům se stačí buky dostatečně zásobit vodou a nezasychají jim lístky ani v plné sluneční palbě. To samé mám ještě u dalších dvou,tedy ani skvrnka. Ty,které měly bal řídčí mi dělají přesně to samé ...menší lístky,některé jakoby zasychaly atd,ale jinak prosperují celkem slušně ...tedy to znamená,že se pomalu lepší. Jen drobná poznámka. U buků určitě platí to,že pokud se kopou na jaře je třeba počkat na dobu,kdy se pupeny pěkně nalejou a téměř se otevírají. Kamarád,který je kopal dřív dnes už nemá ani jeden,všechny zaschly ač měly baly poměrně slušné. Habry jsou podstatně odolnější.Ale to jsou jen mé,zatím krátkodobé poznatky obohacené ještě zdejšími příspěvky.
Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Martin Vajs » 13 čer 2012, 17:28

Luboši, letošní zimu už nedal...sorry, ale nemám fotku ohně jako Vláďa Boudnejch :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 čer 2012, 20:11

Tedy chlapci, letošní zima nám připravila celkem dost bedýnek a kyblíků na podzim a příští jaro! :cry:
A co pergola, už bude slezina? aby nás Wesťáci a Kýblouni nerozmašírovali. Sou nějaký aktivní.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Mirek z Brodu » 23 črc 2015, 15:22

Nejsem ještě tak zběhlý ve vaší hantýrce, tak se ptam, kdo jsou westaci a kyblouni? :D
Mirek z Brodu
 
Příspěvky: 51
Registrován: 30 bře 2015, 20:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Dnešní výkop

Příspěvekod Jarek Servus » 23 črc 2015, 22:47

Compel Lubomír píše:Tedy chlapci, letošní zima nám připravila celkem dost bedýnek a kyblíků na podzim a příští jaro! :cry:
A co pergola, už bude slezina? aby nás Wesťáci a Kýblouni nerozmašírovali. Sou nějaký aktivní.

Zapomínáš na Hanáky. Máme pravidelné schůzky, měli jsme dva woskshopy, pro veřejnost, druhý s pro členy klubu s Petrem Hronem, za tři týdny pořádáme opět výstavku Ve Slatinicích hlavně pro důchodce...
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron