Jak na něj?

Jak na něj?

Příspěvekod Johnys » 13 kvě 2010, 21:05

Zdravím. V pondělí jsem se vydal do lesa a objevil jsem, dle mého názoru, zajímavý kousek. Jelikož jsem amatér, začínám, tak bych se vás rád zeptal na radu. Jak ho tvarovat, jak zastřihnout a tak podobně. Zajímají mne vaše názory. Chci se to naučit, porozumět tomu a jednou taky radit a pomáhat.
Nerad bych ho nějakým způsobem zničil.
Děkuji za vaše odpovědi.

Čelní
Obrázek



Pravá strana
Obrázek



Zadní strana
Obrázek



Zadní znovu
Obrázek



Levá strana
Obrázek
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Martin Iša » 13 kvě 2010, 21:34

Vítej mezi Greenhorny. :jedna: Pokud začínáš, tak buk není pro začátečníka zrovna vhodný.Lepší by byl habr.Ale budiž. ;) Příště až budeš takto fotit, odhrab alespoň listí kolem kmenu a dej jako pozadí třeba ten batoh.Bude do toho lépe vidět.Tak jediné, co je na tom zajímavé, je ta křivka a ten pejsan. :) Pokud se nalejvají pupeny, tak je to ke kopání dobré.Pokud ho kopneš, tak ho vyfoť nanovo a neutrální pozadí.Ať se ti daří. :jedna: P.S.Bylo by dobré, dát si do podpisu křestní jméno.Aby se nestalo, že tě někdo osloví, a splete si tvrdé s měkkým. :mrgreen:
Přílohy
buk.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Johnys » 13 kvě 2010, 21:50

Děkuji, pokud bude o víkendu solidně a čas, tak bych ho zkusil kopnout ale trochu se bojím toho, že se mi nechytne. Přinejmenším zkusím pořídit lepší fotky s nějakým lepším pozadím
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Jak na něj?

Příspěvekod tomikzlesa » 14 kvě 2010, 09:51

Ahoj,
osobně bych strom už rozhodně nekopal ! jednak je půlka května a jednak se pupeny nenalejvaj, ale už rozvíjej. Pokud nebude mít nějaké super kořeny tak by ti výkop nepřežil.
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Pavel Š. » 14 kvě 2010, 13:14

Jak již bylo řečeno, taky bych ho nekopal jak z důvodu již rozvíjejících se pupenů (i když na následující dny hlásí deštivo a chladno, tak by snad ještě šel vzít :think: ), ale hlavně podle mě z důvodu nezajímavého materiálu. Jak již psal Martin, nejsou vidět kořenové náběhy, takže není jasné jaké budou a kolik je popř. ještě kmene pod zemí. Pak se mi nelíbí nasazení několika hlavních větví z jednoho místa, čímž vznikají jakési vidle. A ani využití jedné křivolaké větve, jak navrhuje Martin, se mi nezdá z důvodu úhlu nasazení této větve na kmen. :think:
Za mě nebrat a hledat dál. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Johnys » 14 kvě 2010, 14:21

A jaký materiál hledat? Začínám tak ještě nevím, po čem koukat. Je nějaký univerzální "návod" po čem se koukat?
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Pavel Š. » 14 kvě 2010, 16:16

Žádný univerzální návod nečekej, protože každý máme jiný vkus a líbí se nám něco jiného. Dobré rady kolem výběru i kopání yamadori najdeš zde http://www.bonsai-kai.cz/venkovni_bonsa ... ori&blok=1
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Pavel Šimsa » 14 kvě 2010, 21:10

Souhlas - nekopat. Jen bych odhrabal náběhy a když se ti budou líbit, seřezal bych ho na místě a vyzvedával až za rok. Za tu dobu se navíc něco naučíš a bude větší šance na přežití.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Jak na něj?

Příspěvekod tomikzlesa » 14 kvě 2010, 21:42

Ono ani nejde o materiál, pořád je lepší v začátcích kopat takovýhle materiál a učit se na něm, než si pěstitelské počátky zkoušet na rostlině kde chyby popř. neujmutí hodně zamrzí :?
Pavle to že se má ochladit na situaci, že strom už se rozjel nic nemění, nekopeme přece podle počasí ale podle růstové fáze stromů ?!
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Jak na něj?

Příspěvekod Johnys » 14 kvě 2010, 22:18

Pavle, jak bys ho seřezal? Nevím jak na to a bojím se více méně každého zásahu, vím, že to není úžasný kousek ale přesto bych mu nerad ublížil. Nevím, zda ponechat ten rovný kus a seřezat ten pokřivený či naopak? Budu vděčný za jakoukoli radu, popřípadě odkazy kde nastudovat atp.
Jan Škarda
Johnys
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2010, 22:21
Bydliště: Obecnice, okr. Příbram

Další

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků