první nenítěnkový úlovek

první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ondra Šrámek » 28 bře 2010, 11:20

Ahoj, jen na úvod bych vás chtěl pozdravit(snad se nikdo neurazí nad tykačkou,kterou tu vesměs užíváte), jsem jeden z těch nových(uživatelů webu i bonsajistů-2.rok),dlouho jsem se nemohl rozhoupat,jestli napsat,protože všichni řešíte už docela jiný level stromů.Ale poté,co jsem se přistihl, že už na tento server chodím několikrát denně,tak jsem podlehl :oops:
Je mi jasné,že každý používá své ozkoušené způsoby,přesto bych byl rád,jestli byste mi poradili,co s přiloženým bukem,jestli ho přistříhnout,aby to zvládl,nebo ho radši ještě hodit do záhonu.
Dík za každou radu a omlouvám se za nekvalitní foto,které je jen dokumentární,víc než o tento jamadori mi jde o všechny ostatní co mám a všechny následující.
Substrát jsem zvolil jako kombinaci všeho,co jsem se tu dočetl :D
Přílohy
web.JPG
greenhorn ve focení stromů:)
web.JPG (65.93 KiB) Zobrazeno 5959 krát
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Martin Iša » 28 bře 2010, 11:48

Tak tě vítám mezi nás Ondro. :jedna: Tady jsme na tom všichni stejně, nemusíš se ničeho obávat.Stačí si přečíst myšlenku tohoto fora. ;) V první řadě to nafoť lépe, a ne takto zezhora.A z více stran.Takto toho není moc vidět.A odstříhej staré listy, řapík tam nech.Pak budem moudřejší. ;) Nechť se ti daří. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 bře 2010, 17:02

Taky tě tady vítám,udělej do toho kýblu ve spodní části, i z boku díry, ať stromek neutopíš :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ondra Šrámek » 28 bře 2010, 18:31

Kurňa nějak mi to nevzalo příspěvek,doufám,že se tu neobjeví zvovu a nebudu tak ještě za většího vola :lol:
Chlapi,díky za rady :jedna: ,trochu jsem ho Martine oholil ale nevím co teď,jestli ho ještě přistřihnout,kořenový bal snad je v pořádku,ale kůlový kořen jsem zkrátil...Láďo radši jsem na tvou radu díru naspod kýblu ještě zvětšil,máš recht,celý život byl v lese,ne v bažině :)
Přílohy
web.JPG
web.JPG (106.42 KiB) Zobrazeno 5878 krát
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 bře 2010, 19:11

Pozor na to, když ten kýbl bude stát na zemi, nebude voda odtékat.Řežu rozbruškou přes spodní hranu zářezy po celém obvodu. Pak to odtéká. :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ondra Šrámek » 28 bře 2010, 19:17

Vidíš to,to jde vidět zkušenost :jedna: ,nějaké díry tam radši dodělám!
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Martin Iša » 28 bře 2010, 19:22

No vida, jakej pěknej kluk buk z toho vykoukl. :jedna: Lepší je vždycky vyfotic z více stran.Ta zadní spodní větev, vůbec není vidět odkud roste.A nezapomeň uvést výšku, nebo přiložit něco k porovnání.Asi bych řezal takto, a větve na tři pupeny. :think: Uvidíme co ostatní. ;)
Přílohy
buk.JPG
buk.JPG (41.06 KiB) Zobrazeno 5857 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 28 bře 2010, 19:40

já bych byl radikálnější.... :think: :clap:
Přílohy
buk.JPG
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ondra Šrámek » 29 bře 2010, 20:32

Tak chlapi,omlouvam se,ze reaguju pozdejc,ale dneska jsem udelal rosambo v bonsajich,uz jsem mel v byte opravdovou dzungli,takze jsem jich pulku odvezl k tatkovi k baraku,mam to s bydlenim takove trochu slozitejsi :blednu:
To me kurna udivuje,ze jste takovi grafici.Zvolil jsem variantu Martina,protoze o necem podobnem jsem sam uvazoval,udelal jsem co bylo v mych silach a ted musi kluk buk bojovat o zivot:)
Lado,tvoje predstava je fantasticka :jedna: ,kdybych to tak umel,tak bych do toho urcite sel,ale na hrizeni si jeste netroufam,budu opravdu rad,jestli vubec prezije.Mas ale naprostou pravdu v tom,ze na spodni strane neni ani haluzka :roll: , budu muset chvilku pockat,jestli tam neco nevyrasi.
Co se fotek tyce,tak se budu snazit dodat,dneska by to bylo naprosto nerealne, teprve jsem skoncil,zato s takovym tim blahym pocitem dobre vykonyne prace :P
Vazim si vasich postrehu!
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Re: první nenítěnkový úlovek

Příspěvekod Ondra Šrámek » 20 črc 2010, 10:49

Dám sem jen informativní fotečku, že přežil a žije a obávám se že příští rok to nevydržím a dám ho do nové misky, kterou jsem si koupil v Isabelii :)
Přílohy
buk.JPG
buk.JPG (103.31 KiB) Zobrazeno 5328 krát
světlu vstříc
Uživatelský avatar
Ondra Šrámek
 
Příspěvky: 86
Registrován: 25 bře 2010, 18:34
Bydliště: kousek od Vsetína

Další

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron