Máňa

Re: Máňa

Příspěvekod Dan Pánek » 23 bře 2010, 13:10

Ten proužek sloupnuté kůry měl Vašek stejně široký i u toho většího buku? Aplikoval jsem totiž stejný postup, jen v květníku, nikoli síťce, výsledkem bylo zavalení celého drátu centimetrovou vrstvou kalusu, kořeny žádné. Ale asi stoprocentně nemůžu vyloučit, že jsem uhlídal vlhkost. Spíš myslím že uhlídal, ale ruku do ohně bych nedal ;)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Máňa

Příspěvekod Pavel Š. » 23 bře 2010, 13:43

Milena píše:Martine, tvůj postup hřížení se mi jeví absolutně na jedničku.....

Já bych všeobecně až takové nadšení nesdílel. Tento postup můžeš použít jen u stromků, které máš doma v květináči z důvodu zalévání a ještě u stromků, které hřížíš těsně nad substrátem. Pokud bys chtěla uvedený postup použít pro hřížení někde v přírodě, kam nechodíš každý den a ještě někde v koruně, tak to neuzaléváš a těžko tam tu síťku připevníš. Ale pro tento konkrétní stromek, proč ne. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Máňa

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 bře 2010, 14:36

Pavle Š., povedlo se mi ,že v průhledné se mi pálily konce kořínků, a v černé je větší teplota a při použití rašeliníku i vlhkost,teda podle mě optimálnější podmínky pro růst. Určitě to není o rychlosti, kdy se kořínky objeví, ale o prostředí.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Máňa

Příspěvekod Martin Iša » 23 bře 2010, 21:33

Dan Pánek píše:Ten proužek sloupnuté kůry měl Vašek stejně široký i u toho většího buku? Aplikoval jsem totiž stejný postup, jen v květníku, nikoli síťce, výsledkem bylo zavalení celého drátu centimetrovou vrstvou kalusu, kořeny žádné. Ale asi stoprocentně nemůžu vyloučit, že jsem uhlídal vlhkost. Spíš myslím že uhlídal, ale ruku do ohně bych nedal ;)
To Dane nevím, nebylo to vidět.U mýho doporučoval 6-8 mm.A ne moc dlabat do hloubky.Drát 4mm.No a s tím kalusem mám stejnou zkušenost.První rok kalus, a až druhý rok kořeny.Ptal jsem se na to Vaška, a on říkal, že záleží na mnoha okolnostech.Že není buk jako buk.Jinak se bude chovat v Jižních Čechách a jinak třeba na Severní Moravě.Ale platí to i třeba ve stejné lokalitě, ale v jiném lese. :idea: Podmínky, genetika.......Atd, atd. ;) Proto třeba radil při roubování větví, nebo kořenových náběhů sebrat semenáče stejného druhu v místě naleziště daného stromku.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Máňa

Příspěvekod Martin Iša » 11 kvě 2010, 20:36

Máňa opět nezklamala. :P
Přílohy
Máňa.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Máňa

Příspěvekod Martin Iša » 18 kvě 2010, 19:43

Pomalu budu stříhat.A jinej ještě třeba spí. :think: Ale dozvěděl jsem se, že to je u více pěstitelů.Divný jaro. :roll:
Přílohy
Máňa 1.JPG
Máňa 2.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Máňa

Příspěvekod Míra Z » 18 kvě 2010, 22:43

Martine divný jaro to je!Mám tu ještě dva habry co se nechtěj probudit ale nevypadají jako mrtvola :think: Doufám že si na nich nebudu maset dělat buřty. :(
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Máňa

Příspěvekod tomikzlesa » 19 kvě 2010, 09:41

S těma bukama to mám takhle každý rok, metr od sebe a jeden vypadá jak Máňa a druhej teprv protahuje pupeny, u mě osobně skoro nic jěště nevyrašilo naplno :cry:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Máňa

Příspěvekod Jarek Servus » 19 kvě 2010, 12:44

Přesazoval jsem před měsícem dva jamadori duby kopané ve stejnou dobu před třemi lety o nového kontejneru. Jeden, který vždycky spal déle, se letos rozjel do 14 dní po přesazení i přes odstranění jednoho patra kořenů, druhý, který míval touhle dobou daleko hustší obrost a kterému jsem jen snížil o patro korunu, skoro spí jen pár pupenů se probírá. "A včil, babo, raď!"
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Máňa

Příspěvekod kuncarladislav » 19 kvě 2010, 18:27

Jsem na tom stejně.U jednoho buku budu co nevidět stříhat a u druhýho se teprve nalejvaj pupeny.Osobně si myslím,že je to druhem,jelikož když jsem minulej týden brouzdal po lese,tak některý buky byly již hustě olistěný a některý vůbec nic.A bylo jedno jestli měl strom 10m nebo 50 cm
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

PředchozíDalší

Zpět na Buk (Fagus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron