Břízka Miky

Břízka Miky

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 lis 2009, 14:14

Mílo tak takhle vypadá ta břízka.Potřebovala by asi pár let na záhonu.Ale já jsem ji musel vyndat.Jelikož rostla u sloupu el.vedení a oni nám je měnily.(takže už by asi nebyla)
Přílohy
mila 1.jpg
mila 2.jpg
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Břízka Míla

Příspěvekod Milena » 04 lis 2009, 11:27

Honzo, díky za foto i nabídku samotnou. Teprv dnes jsem ji našla. Břízka je pěkně zavětvená, ale jaksi není bílá :( Mám pár břízek z nalezených semenáčků, kmínek zatím jako tužka, takže ta tvoje má plus. Jen stejně nevím, jak s přepravou. Zatím ji nazvi "Miki" a opatruj. Jestli se jí opravdu chceš zbavit, třeba se příští rok domluvíme setkat se na nějaké výstavě na půli cesty. Vy se mi, kluci, snad zdáte, že jste tak přátelští, vstřícní, nelakomí a a a.. Asi jsou bonsajisté nový lidský druh :D
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Břízka Míla

Příspěvekod raficka » 04 lis 2009, 11:34

S tím já nesouhlásím,jsou bonsaisti a bonsaisti......Taky jsem občas četla jiný forum / nebylo to B-D / a tam,když se někdo ze začátečníků zeptal,tak mu odsekli,atˇ si to nejdřív naštuduje....
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Břízka Míla

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 04 lis 2009, 14:22

Mílo neboj určitě bude příležitost k předávce. ;) A kdyby ne tak ji po někom od vás pošlu. ;) Zatím máš Miky u mě. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Břízka Miky

Příspěvekod raficka » 04 lis 2009, 18:47

Nechci být,za chytrou,ale ptala jsem se muže,který se vyzná ve stromech víc,jak já,jestli neviděl nějakou malou bílou břízku,tady na Vysočině má každý hodně velký pozemek,uprostřed vesnice je kousek lesa a ještě mezi sousedy roste dost stromů,takže tady každý bojuje s "nálety".Muž mně tvrdil,že když je bříza mladá,tak ještě nemá bílou kůru a opravdu jsem to našla,je to v druhém článku,myslím -VZHLED_http://cs.wikipedia.org/wiki/B%C5%99%C3%ADza_b%C4%9Blokor%C3%A1
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Břízka Miky

Příspěvekod raficka » 04 lis 2009, 18:52

Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Břízka Miky

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 04 lis 2009, 19:35

Lído máš pravdu.Já už jsem to někde psal.Že bříza když je na hodně slunném stanovišti tak má bílou kůru dříve.
Miky se teprve dostává do puberty.A přiznám se že jsem ji držel v polostínu.
Protože když jsem ji dal na plné slunce tak začaly usychat listy a konce větví.(a pěkně mi nadávala do b....ú) :lol:
Takže jsem si řekl lepší živá bříza než suché koště.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Břízka Miky

Příspěvekod Jan Kalivoda » 05 lis 2009, 12:55

Dobrý den, dovolím si nesouhlasit s tím, že bříza, když je na hodně slunném stanovišti tak má bílou kůru dříve.
Bříza v misce neudělá bílou borku, musí být posazena pár let ve volné půdě, pak získá na objemu síle kmene, rozpraská a zbarví se borku do běla.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Břízka Miky

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 lis 2009, 13:10

Honzo máš určitě pravdu.Asi jsem to špatně napsal.Podle mého pozorování břízy ve volné půdě na hodně slunném stanovišti i když jsou tenké tak mají už bílý kmen.
V nádobách s tím nemám zkušenost. :think:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Břízka Miky

Příspěvekod tomikzlesa » 05 lis 2009, 13:29

nevím jak to přesně s tou barvou je, ale co sem kdysi četl, tak bříza má velkou spotřebu vody a bílou kůru si vytváří aby odrážela slunce, takže na té Honzovo teorii určitě něco bude. Osobně mám doma břízku "silnou" jako malíček a má krásnou bílou borku

K této břízce: je hezké že máte starost o stromeček, ale říkám si, jestli vůbec ten čas za tenhle stromek stojí....
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Další

Zpět na Bříza (Betula)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků