Bříza yamadori-kořeny

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod mirec » 31 bře 2012, 15:17

a take niečo by som z nej chcel? je to možne podla vas? alebo nejake ine navrhy?
to.JPG
to.JPG (106.1 KiB) Zobrazeno 2034 krát
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod mirec » 13 dub 2012, 13:26

tak :) mna už aj moje nadeje prešli pretože dnes som len tak zotrel koru z brezy ktora rastie von ako velky strom a mala pod borkou zelenu farbu pričom moje 2 balkonove kopane tohto roku nemaju zelenu borku ale nemaju ju zase ani suchu, nechapem že či žiju alebo nie tak :) uvidim
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod mirec » 22 dub 2012, 23:26

:( poznate ten pocit ked vidite jeden stromček a poviete si že ho vykopete až o rok?? ja ano minuleho roku som si na moste ocvakal dve brezy a žil som v tom že ich vykopem toto jaro :( ale oni tam na tom moste doživali asi z poslednych sil skusil som ich kopnuť aj tak...borka ešte nieje uplne sucha ale už nie je ani vitalna zelena ale tak uvidim
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod mirec » 14 kvě 2012, 23:26

takže tuto su moje tohtoročne MRTVOLY plus ešte jedna ale jej foto nemam......brutalne ma štve tato ktoru možete vidieť ta s krasnou borkou a všetkym ona žije ale obraža len zo spodu nove vyhonky a viac nič takže to považujem za mrtvolku a ta prva ta už bola kopana taka by som povedal polosucha ale aj ta ma dost mrzy
bre.JPG
bre.JPG (128.49 KiB) Zobrazeno 1639 krát
bre (1).JPG
bre (1).JPG (140.54 KiB) Zobrazeno 1643 krát
bre (2).JPG
bre (2).JPG (145.25 KiB) Zobrazeno 1645 krát
bre (3).JPG
bre (3).JPG (148.24 KiB) Zobrazeno 1639 krát
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod Pepík » 15 kvě 2012, 10:05

Bříza v tuté době už na plno jede. Z prvních fotek se to nedá poznat ukazuješ borku ale pro posouzení by bylo lepší vyfotit hořejší polovinu. No ale podle toho jak to popisuješ tak má sílu akorád dole u kořene a na horu netahne. Zkus na hoře udělat nepatrnej zářez a pokud začne krvácet tak je to v pořádku a nech jí. Pokud ne tak to je špatně ale pamatuj vyhodit jí můžeš vždy. Já osobně by jsem ještě počkal. K té poslední fotce, tak tam jsi měl nechat aspoň jednu větev aby pomohla tahnout mízu na horu.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Bříza yamadori-kořeny

Příspěvekod mirec » 15 kvě 2012, 14:35

ta hruba ona bola da sa povedať vyšši strom ale jednak sa nepomestil do auta ked som šiel a nemohol som si dovoliť ho zrezať a vykopať až v jari lebo už teraz niekedy sa to tam bude cele bagrovať ...a ten menši on mal kompletne všetky konariky suche pretože som ho vykopal z betonu z nadjazdu ale korenovy bal mal slušny a viem že ešte rok dozadu žil aj ešte s jednym ktory som vykopal ale asi nevydržali tuto zimu alebo sucho neviem no, ale je ich škoda
mirec
 
Příspěvky: 346
Registrován: 01 bře 2010, 16:50

Předchozí

Zpět na Bříza (Betula)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron