jinan-ginkgo biloba

Re: jinan-ginkgo biloba

Příspěvekod Václav Holakovský » 14 kvě 2009, 18:27

uvolňování hnojiva záleží na teplotě a vlhkosti, když je v létě hodně teplo a hodně zalíváš hnojivo se uvolňuje rychleji s nízkou teplotou se uvolňvání spomaluje. Hnojivo je složeno tak aby docházelo i vyzrávání pletiv proto ho používají v profi firmách
Václav Holakovský
 
Příspěvky: 325
Registrován: 20 úno 2009, 22:44
Bydliště: Obříství

Re: jinan-ginkgo biloba

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 kvě 2009, 21:55

Václave díky. :jedna: Když to vím už jsem klidnější. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: jinan-ginkgo biloba

Příspěvekod Petr C » 31 kvě 2009, 09:20

Tak mám konečně dobrou zprávu.
Jednak jsem si pořídil mariken a jednak můj semenáč jinanu asi sleduje zdejší diskuzi a vzal si moji stížnost jako varování a konečně vyrobil několik větví :) . Sice ve vrcholu, ale snaha se cení. Zřejmě to bylo tou menší zálivkou. U nás teď od jara panuje sice strašné sucho, ale dál plním závazek a dělám velkou, skoro každodenní, zálivku a větve se konečně objevily.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: jinan-ginkgo biloba

Příspěvekod Petr Krásný » 13 úno 2011, 19:07

Jsem opravdu zvědav jak se tvému původnímu semenáčku daří ( já vím je teď zima). Mám ve volné půdě vysázené jinany a nějak se jim taky nechce růst. Myslel jsem si že jsou blízko velkého modřínu ( 35 let , výška 10 m) a polovinu jsem jich přesadil jinam. Rostou oboje stejně po 15 letech některé mají pouze 3 - 4 cm v průměru, 130 cm výška, jinak ostatní stromky vedle nich ( javory, borovice, modříny a pod.) rostou jako o závod.
Ahoj Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: jinan-ginkgo biloba

Příspěvekod Hugo Studeník » 18 úno 2011, 18:48

Taky mám jinan už asi tři roky v záhoně . Nyní má kmínek asi 3 až 4 cm . Základní druh mi roste celkem dobře, ale neochotně se větví a má velké listy .
Zkouším také var. Pragensis , která vypadá vhodnější . Je však roubovaný .
Místo jsem nad roubem zaškrtil , ale stromek už asi dva roky odolává a zřejmě nehodlá pustit kořeny .
Pokud jsem viděl v okolí, jsou všechny zahr. kultivary roubovány . Takže nevím, myslím si že roub bude trvale strom coby bonsai znehodnocovat .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník