zimovanie fuchsii

zimovanie fuchsii

Příspěvekod mikulu » 26 kvě 2011, 01:17

rád by som vedel,aké máte skúsenosti so zmovaním bonsai fuchsií,tiež s ohľadom na zdravotný stav v predjarí
mikulu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2010, 21:39
Bydliště: handlova

Re: zimovanie fuchsii

Příspěvekod Pavel Šimsa » 26 kvě 2011, 10:54

To už jsem někde četl :-))

Fuchsie se zimují buď zahrabané do rašeliny někde ve sklepě při teplotě lehce nad nulou, ale pokud už máš nějaký tvar a chceš ji mít "vidět" tak je dobré na světlo, chladno (kolik můžeš mít někde v bytě, na chodbě), málo vody, spíš rosit - ale ne usušit a hlavně stříkat proti molicím. A vydrželi mi. I když vytáhly internodia, ale na jaře se to opraví.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: zimovanie fuchsii

Příspěvekod Pavel Š. » 26 kvě 2011, 12:51

Tak, tak Pavle. Už to tady bylo. Mikulu nás asi zkouší. :o viewtopic.php?f=19&t=454&hilit=fuchsie&start=10
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: zimovanie fuchsii

Příspěvekod mikulu » 26 kvě 2011, 18:52

nejde mi tu o žiadene skúšenie alebo vyťahovanie sa,ale chcel som zistiť,či sa neoblaví neaký iný systém ochrany fuchsii v zime,uvedený spôsob poznám,roky ho používam,ale vidí mi pritom,že rašením nevyzretých výhonkov v zime sa rastliny vysilujú a zároveň rastliny sú silne napadnuté molicami,ktore chemicky ošetrovať v bytovom priestore mi nie je veľmi po chuti,aj keď je to nutnosť,preto ten dotaz
mikulu
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2010, 21:39
Bydliště: handlova

Re: zimovanie fuchsii

Příspěvekod Pavel Šimsa » 27 kvě 2011, 09:38

Obávám se, že se toho moc víc vymyslet nedá (ale to říkali vynálezcům všichni), rostlina má mít zkrátka klid (chlad, míň vláhy ale světlo nebo zahrabaná), nebo podmínky jako "v domovině". Ty jí tu dát nejde.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: zimovanie fuchsii

Příspěvekod Míla Zítek » 06 čer 2011, 20:08

Potvrzuju Pavlovi. Je to tak. A nic s tím nanadělám, ale schyluje se ke skleníku u domu,tak tak zkusím nainstalovat termostat. spínač a v části i přitopit. Pak uvidíme.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron