Sekvojovce a sekvoje

Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod Jiří Rusinský » 15 kvě 2011, 13:03

zdravim, chci zkusit vysadit tady ty stromy ze seminek, konkretne Sequoiadendron Giganteum (budu toho sazet vic, ale tyto mne obzvlast zajimaji).. pokud vyklici a pojedou tak jeden az dva pichnu do zahrady (tzn necham jich par rust jen tak) neco rozdam a z neceho bych chtel zkusit udelat casem i bonsaje (tzn budu si s tim hrat uz odmalicka...)
videl jsem na netu nejake bonsaje ze Sequoiadendron giganteum a hodne se mi libily :jedna:

a ted moje otazka - mate s temito stromy nekdo nejake zkusenosti, at uz je pestujete normalne jako stromy a nebo jako bonsaje? a pokud mate, tak jake? a klidne prihodte i fotky :-)
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod Jiří Rusinský » 15 kvě 2011, 16:29

nikdo se s tim nikde nesetkal? :think:
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod Jiří Svačina » 26 kvě 2011, 10:54

Mám na zahradě asi 5 let jednu rostlinu, pravděpodobně kultivar "Glauca" dovezenou jako slabý proutek vysoký 30 cm, z Německa. V prvním roce vše zelené rezavé, silně omrzla, ale dobře regenerovala, od té doby nad ní na zimu stavím po vzoru Japonských zahradníků stan - lehký kryt ze stínovky. V současné době má kmen průměr asi 15 cm a je vysoký cca 4 metry ... Pro pěstování v misce je dle mého názoru naprosto nevhodná ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod Jiří Rusinský » 28 kvě 2011, 13:39

Jirko děkuji za Tvé zkušenosti. Chci to vyzkoušet, sekvojovce jsou nádherné stromy (btw, 4 metry za 5 let, to je užasné :jedna: ). Mám semínka momentálně ve vlhkém písku v lednici, ke konci června je budu vysazovat (bylo mi řečeno že sekvojovce se můžou sázek kdykoliv). Jsem zvědavý jestli vzejdou a jak porostou. Měl bych je mít plně mrazuvzdorné.


Pokud jich vzejde dost, tak chci 2 do zahrady, 2 do nádob (ja to musím zkusit, kdyby to vůbec nešlo, tak půjdou taky do země), něco nabídnu městu (když už mně zaměstnává :-D ) a zbytek rozdám - budu sem dávat průběžne informace jestli a kolik jich roste a kolik jich je k dispozici k rozebrání, tak se pak klidně můžete hlásit kdo by nějaký chtěl...

a jeden obrázek bonsaje ze sekvojovce:
Obrázek
Když vím tak poradím, když nevím tak se zeptám (ještě dlouho bude platit spíš to druhé, začínám ;-) )
Jiří Rusinský
 
Příspěvky: 24
Registrován: 23 bře 2011, 23:08
Bydliště: Kousek od Hodonína

Re: Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod Jarek Servus » 30 kvě 2011, 16:12

Na základě tohoto, nebo podobného obrázku jsem to před cca 10ti lety zkoušel. Předpěstovával jsem ho na záhoně a pravidelně seřezával, až mi za 2 roky vymrzl. Vypadá takhle velice impozantně, ale uhlídat výšku je dost fuška.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Sekvojovce a sekvoje

Příspěvekod VasekKoci » 28 čer 2011, 12:52

Rád bych se zeptal na zkušenosti, pokud někdo máte právě se Sekvojem obrovským (Sequoiadenron Giga). Dostal jsem semínka sekvojí a tak jsem je zasadil a všechny mi vylezli. Sice začali vylézat teprve nedávno, ale jsem na ně moc hrdý. Zajímalo by mě jak je to s pěstváním doma, jsou umístěni na dobře osvětleném místě. Docela rychle rostou, za 30 dní mi jeden vyrostl zhruba o centimetr a půl. Dost se začínám bát té výšky a že se mi vymknou kontrole. Teď už tolik nerostou, spíš vyhání jehličky. Prosím o každý váš nápad jak se o ty "sekvojky" starat. Díky moc Vašek
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron