Cedr z prodejny

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Martin Iša » 01 srp 2010, 18:11

Jirko, podle mne děláš moc věcí najednou. :roll: Ale už to tu bylo, je to každého věc-přístup. :? Podle mého, jsi ho měl opatrně vyndat s neporušeným balem, vsadit do záhonu a obtočit kolem nějaké dřevěné tyčky.Láďa už ti psal-něco jako spirálu.Na tvarování má čas.Jsem zvědavej, jak to budeš v záhonu hlídat. :think: A ten silnej drát je tam k ničemu, nevidím žádné rozpohybování.Máš tam přeslen-levá pryč, větvičky postahuj. ;) Neber to nijak zle, myslím to v dobrém. :jedna: A tebe musíme hlídat, páč jseš moc hrrr. :) :P ;)
Přílohy
HG.JPG
HG.JPG (68.84 KiB) Zobrazeno 3813 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 srp 2010, 20:29

Honzo, drátování už ti jde, tak jen tvar: podívej se na ten stromek dobře ze všech stran a zjistíš, že ty natvarované větve se hádají. Každý pes, jiná ves. Měl bys mít na stromě jeden sklon větví , jako bys ho od hořejšku pohladil oběma rukama. :naughty:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Honzagreen » 02 srp 2010, 19:56

Dělám to blbě a dělám to s nadšením. :lol: :lol: :lol: Ale věřím, že to první se časem změní a to druhé zdvojnásobí. Ale teď k tomu svému dílu.
Drátování- tohle je můj první stromek, který jsem vydrátoval úplně samostatně. Beru to Láďo od Tebe jako pochvalu a jsem vděčný Jardovi Markovi, který mě zasvětil základům (k tomu co jsem si přečetl) a že jsem si to u něj při návštěvě mohl prakticky zkusit :clap: :clap: .
Šroubovice-Láďo dobře jsem si přečetl Tvoje rady, ale neměl jsem ani potuchy, že se takovýto stromek omotá kolem nějaké tyčky :roll: , jak píšeš Ty Martine, aby se docílilo tohoto tvaru a ani jsem to nikde v knížce neviděl. Myslel jsem si, že to udělám pomocí silného drátu. Teď už vím, že je to pitomost :cry: .
Kořenový bal- tak ten jsem nechal na pokoji, jen jsem odhrnul trochu hlíny z povrchu abych vyděl jak vedou kořeny.
Tvarování větví- nejhořejší 2 větve vyrůstají z kmene v jedné ose, proto jsem tu pravou zvedl trochu výš, abych tuto skutečnost opticky narušil. Přihnul jsem je, jak jste mi poradili.
Větve v přeslenu tam nemám :naughty: , pokud beru , že přeslen je více větví vyrůstajících z jednoho bodu. Ta fotka zkresluje. Asi fotografovat stromek jenom z boku nedává dostatečný přehled o jejich rozmístění.
Tak to bylo jenom na vysvětlenou, nic jiného v tom nehledejte. Já jsem rád za Vaše postřehy a věřím, že to bude příště zas o něco horší :lol: :lol: . Martine asi mě zatím málo hlídáš :P .
Tak ještě mi řekněte, co na něm můžu do zimy zkazit v dobrém slova smyslu :think: . Mám ho dat zpět do kontejneru? Kdy můžu hnojit? A kdy přesadit a do čeho? Díky :jedna:
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 srp 2010, 20:14

Honzo, drátem ten kmen jde rozpohybovat, ale musel bys dát dva-tři vedle sebe. Podle konečků kořínků je v kondici, dej ho do kontejneru a na jaře ho pak přesaď.Já sázím akadama -(antuka, zeolit, sansa) 1:1. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Peter Petrik » 02 srp 2010, 20:14

Honzo presleny tak mas, pozri na sa to poriadne, a tiez ako pise Láďo o tan sklon, a tiez ako pise Martin, robis vela veci naraz. neponahlaj sa :naughty: casu mas dost. ak chces tvarovat a strihat tak si kup zapestovane stromceky zo zahradnictva a tvaruj a strihaj do zblaznenia. drzim palce :jedna: PS: neber moje slova v zlom lebo v zlom som to nemyslel.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Martin Iša » 02 srp 2010, 20:31

Nehlídám, pouze se tě snažím nasměrovat správným směrem a s nejlepšími úmysly. ;) Ve finále je to stejně na tobě. :) A stejně ho tam máš. :P
Přílohy
přeslen.JPG
přeslen.JPG (68.38 KiB) Zobrazeno 3705 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Honzagreen » 02 srp 2010, 21:09

Petře, já tady žádná slova neberu ve zlém a všechny rady i kritiku akceptuji, to mi problém nedělá. Se mnou si ještě užijete :) . Určitě Vás ještě několikrát překvapím svým uměním :lol: :lol: . Stříhat ještě můžu, Láďa napoprvé napsal, že mám nechat 6-8 větví ;) . Za rady díky, nechám Vás teď chvilku odpočívat.
Ještě mi řekněte, co mám dělat, když mám v přeslenu 3 větve :think: , to tam mám nechat jen jednu. Některým stromům nebo keřům rostou větve jenom v přeslenech.
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 srp 2010, 21:17

Honzo, neřeš v tomhle okamžiku přesleny, ono se to časem vyvrbí. Lepší víc větví, některá se odporoučí a máš rezervu. Tvůj tah, jednu větev v přeslenu "hodit výš" je dobrý,časem se zbavíš i těch přeslenů, až to zahoustne a jednotlivé větve ještě rozpatruješ, tak tam bude zeleného, že ho stejně dáš minimálně polovinu pryč. :jedna: (a teď se do mě pustí tvarovači :lol: :lol: :lol: :lol: ).
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Martin Iša » 02 srp 2010, 21:40

Tady žádný nejsou, tady je to samej Greenhorn. :lol: :lol: :P :mrgreen:
Přílohy
pudorys.jpg
pudorys.jpg (41.07 KiB) Zobrazeno 3650 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Cedr z prodejny

Příspěvekod Peter Petrik » 03 srp 2010, 21:42

tak tak Martin. sme tu greenhorni a ucime sa :jedna: len asi vsetci ked sme zacinali sme boli nedockavi ze a to nas stalo stromceky. ale ako tu uz bolo napisane. prejst si tym asi musi kazdy aby pochopil. drzim vsetkym palce :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron