Jedle

Re: Jedle

Příspěvekod Prochor » 25 zář 2011, 20:34

Pánové děkuji za odpověď.

Jedličku mrsknu na chalupě k plotu do země ať si žije v klidu a míru. To bude pro ni zřejmě nejlepší.

A ten rašeliník nastuduji a vydám se na lov. Jak jsem se dočetl, dá se prý nastříhat i klasický mech.

Díval jsem se na fotky jak přesazujete bonsaje a jak radikálně zaštipujete silné kořeny. Pokusím se mým stromkům vyměnit květináče za mysky, ale bez rašeliníku do toho nepůjdu.
Petr Procházka
Uživatelský avatar
Prochor
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2011, 22:56
Bydliště: Prostějov

Re: Jedle

Příspěvekod Jarda Marek » 25 zář 2011, 20:46

S tím nastříhaným obyčejným mechem bych byl opatrný, nastříhat se dá odparu taky zabraňuje, ale na jaře a ve vlhku ti normálně poroste a to je problém, protože k rostrlině nedostaneš vodu, po tom mechu bude stékat :think:
Mech se k rostlinám používá pouze na výstavy aby strom vypadal jak na zelené pláni ale po výstavě jde pryč ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jedle

Příspěvekod Jarek Servus » 26 zář 2011, 17:02

[quote="Prochor"]Zdravím všechny greenhorny a mistry oboru :jedna:

Mám dotaz. To je opravdu jedle tak nepoužitelná na bonsai?

pro Jarek Servus: Poslal by jsi prosím nějakou fotku tvé jedličky? Přinesl jsem si z lesa zcela náhodou taky jednu. Dá se říci že mi též zůstala v ruce a tak nevím jestli vůbec přežije.

Fotku bohužel nemám, po dvou letech v kontejneru jsem ji přesadil na pěstební záhon, snad příští rok ji dám znovu do kontejneru. Na záhoně se vzpamatovala a jede.
Jinak není opravdu není moc vhodná na bonsai, špatně větví, je háklivá v misce náročná na péči.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jedle

Příspěvekod Robert Černý » 26 zář 2011, 18:11

S tím mechem má Jarda pravdu, jednou jsem místo rašeliníku použil obyčejný nastříhaný mech. Za 1. za pár dní byl uschlej a neplnil svůj účel a za 2. to co z mechu zbylo mi na jaře druhý rok začalo růst v substrátu a bylo to u stromku, který se pěstuje nežádoucí......
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Jedle

Příspěvekod Míla Zítek » 26 zář 2011, 20:19

Vzhledem k tomu, že velmi špatně snáší okus zvěří, tak se taky ani nehodí na bonsai. Po okusu vyhodí "péro", což je letorost směřující vzhůru, ale s jehlicemi rozestavenými jako na vodorovné větvi. A dost dlouho trvá, než se větví normálně.Tak asi tak.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Re: Jedle

Příspěvekod Jarek Servus » 27 zář 2011, 08:08

Míla Zítek píše:Vzhledem k tomu, že velmi špatně snáší okus zvěří, tak se taky ani nehodí na bonsai. Po okusu vyhodí "péro", což je letorost směřující vzhůru, ale s jehlicemi rozestavenými jako na vodorovné větvi. A dost dlouho trvá, než se větví normálně.Tak asi tak.

Tohle můžu potvrdit i u korejské jedle. Mám dvě a obě skončili volne na zahradě. Je to škoda, jsou to hezké stromy.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník