Pepča-moje kameny

Vše o kamenech které nám dělají potěšení.....

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod samurai » 01 led 2012, 23:19

Nazdar,dik za foto.,nepostrehol som roky na dreve,len či to stálo za to robiť do drevenej skaly ,ked nevyužiješ prirodzené danosti dreva (jeho vlastné farby) to si mohol použiť iné drevo-mekšie.,ale aspon máš skúsenosť ako sa sním robí,v podobnom duchu sa spoznávam a skúšam-testujem mnohé dreviny aj já........práve teraz mám kamene osadené v slivke, hruške a jabloni a chystám sa aj do agátu-prvý krát......,inak mám nachystanú mandľu,platan ,brest.....tak sa trošku bavím..... ;) (potom ked to bude hotové, to sem prilepím,zatial som sem dal len linku no je to obsiahle aj s postupmi),osobne sa poznám z daizo majsterkou,drevo je opracované výsostne dlátami,ktoré boli počas jazdy viac krát ostrené.....preto som to sem prilepil lebo Peťo nemá tieto fotky ktoré som vložil pre doplnenie jeho víziííí...(roky smerom dole) inak od kedy som začal stružlikať do ovocných-čerešna aj iné ,lipa mi akosi nevonia a je problém ,že pri rantlíku z lipového dreva ,pri vkladaní nie majiteľa pred výstavou sa lúbi z rantla vyštiepiť.....tak mám radšej tvrdšie drevá a aj majú krajšiu krezbu... ááá ešte jedna vec :ak pojdu roky smerom dolu je velká pravdepodobnosť ak spravíš tenkostenné korýtko, tak sa ti to prehne-pokrúti !
ááá ešte jedna otázka po prvom morení dai,vystúpili roky alebo nie????!
Prilepil som na ukážku Uja Mikuláša ,ktorý má dai z marhule ,bližšie na http://bonsai-sba.sk/distribution/viewt ... 8&t=280,...
Inak pekne si to spravil,klobúka dolu....tak držím palec...... :jedna:
Přílohy
mikulaš.JPG
dai je z marhule(merunky) ošetrené priehl.voskom,snažím sa vyberať drevo a povzniesť jeho orig.farbu,....tiež skúšam -sa zoznamujem s rôznymi druhmi dreva a baví ma to inak sa do nej robí tak ako do slivky ,či čerešne pri odbere väčšej hmoty vyštipuje,no farbovo má viacej hnedo-zelenej ako čerešna......nooo farebnosť je daná aj miestom a živinami miesta rastu..preto nie je hruška ako hruška....
mikulaš.JPG (48.29 KiB) Zobrazeno 2634 krát
samurai
 
Příspěvky: 43
Registrován: 19 úno 2011, 23:35

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 05 led 2012, 12:21

Pro Samuraje, co se týká toho akátu , chtěl jsem využít jeho kresby , ale dal jsem na radu Petra a spálit podložku by byla asi škoda. Tak jsem ji po prvním moření, které léta zvýraznilo, namořil ještě jednou.
Dřeva se snažím použít hlavně tvrdá ( břízu, buk , jasan ), ale někdy použiji i lípu.
Malá ukázka posledních výtvorů, prostřední kámen je dárek ze Slovenska od Petra na podložce mé výroby.
Přílohy
P1050001.jpg
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod peterbrod » 05 led 2012, 14:03

asi budeme mať rovnakú krvnú skupinu,je to v pohode,pre dokonalosť by som upravil šírku nožičiek,aby z pohľadovky vykazovali približne rovnakú šírku
Přílohy
P1050001.jpg
peterbrod
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 úno 2009, 22:40

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod samurai » 05 led 2012, 23:26

Dik za odpoved,kamene sú parádne a ten v strede je výstavný-najviac ma oslovil..!.... inak pekná práca......
Peťo ti už naznačil čo jeho oko postrehlo,,vie o čom hovorí......tak sa drž ááá nech sa darí...ked sa podarí tak prilepím tie čo mám rozrobené momentálne sú konečnč dva osadené,ešte jeden mosím o 1,5cm spustiť.........čo sa týka výberu dreva,ešte poškulujem po katalpe,moruši a čiernom orechu.....preto som sa pýtal ked už si robil do agáta či roky vystúpili pri morení....(mnohý krútia hlavou načo špekulujem s výberom driev podla farby,asi je to o estetične,inak je pravda ak na dai roky pútajú oči nie je to ok,na druhej strane je tu názor že ak je dai farebne jednoliata pôsobý akoby bola z plastu nie drevenná,skôr preferujem ich orig.farby ktoré sa snažím ku kamenu vybrať,poprípade o 1-2 odtiene primoriť...).......ušetril si mi čas......dik.... ;)
samurai
 
Příspěvky: 43
Registrován: 19 úno 2011, 23:35

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 08 led 2012, 10:11

Zase jsem si hrál a snažil jsem se řídit radou Petra. U toho malého kamenu jsem dělal nožičky tak jak jsi mi radil a měřil jsem je dokonce posuvným měřítkem (šuplerou). Manželka nevěřícně kroutila hlavou.
Samurai, snažím se také využít kresby dřeva, ale jak jsem psal, dělám z toho co seženu a tak se zkouším pomocí mořidla přiblížit barvě kamene. U světlých kamenů, které podle suseki expertů, ani suseki nejsou, to často není možné. Mě to ale nevadí, jsem greenhorn a dělám co mě baví.
Přílohy
P1080004.jpg
výška s podložkou 6 cm, délka 11 cm
P1080004.jpg (98.77 KiB) Zobrazeno 2399 krát
P1080003.jpg
výška 8 cm, průměr 14 cm
P1080003.jpg (131.57 KiB) Zobrazeno 2398 krát
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod peterbrod » 08 led 2012, 17:32

pri tak malom kamienku je to všetko v pohode :jedna: ,niekedy je dobre osadiť malý ťažšie,pokiaľ príjmeš túto radu podľa mojich očí,tento tip dai ku tomuto tipu kameňa určite vylepšíš,ale aj inde,ide najmä o vedomú(prečo,ako)snahu vyrobiť,podsunúť nožičky tak,aby poctivo niesli záťaž(nato sú) hlavne krajných nožičiek pozorované z pohľadovky,návod je na obrázku,pri väčších skalách je to viditeľnejšie a neprirodzené pre dojem nadmernej stability,(pri výškových je potrebné naopak tú stabilitu vytvoriť,možno kompromisom medzi týmto a skutočnou stabilitou dielka:)pre dosiahnutie tohoto efektu je potom dôležité priblížiť sa drevom čo najviac ku kameňu,alebo čo najmenší rantlík,inak to nejde,túto podľa mňa chybu opakovane vytvára mnoho iných frajerov,ako sme my dvaja :idea: :D
Přílohy
Nepojmenovaný 1.jpg
P1080004.jpg
P1080004.jpg (74.42 KiB) Zobrazeno 2360 krát
Nepojmenovaný 1.jpg
peterbrod
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 úno 2009, 22:40

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 11 led 2012, 11:12

Peťo, děkuji za další cenou radu. Tak dalece jsem se umístněním nožiček nezabýval. Teď jsem dělal dvě podložky a vzal jsem si na pomoc 2,5 roku starou vnučku. To je pomoc k nezaplacení.
Přílohy
P1100003.jpg
bude to dobře
P1100003.jpg (142.44 KiB) Zobrazeno 2261 krát
P1100004.jpg
ta bude asi lepší
P1100004.jpg (146.13 KiB) Zobrazeno 2250 krát
P1100005.jpg
to je zaujetí pro práci
P1100005.jpg (134.92 KiB) Zobrazeno 2247 krát
P1100001.jpg
co vy na to ?
P1100001.jpg (146.11 KiB) Zobrazeno 2253 krát
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod peterbrod » 11 led 2012, 13:42

:)
peterbrod
 
Příspěvky: 202
Registrován: 06 úno 2009, 22:40

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Peter Petrik » 11 led 2012, 13:48

tak tak každá ruka na pomoc je dobrá :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod samurai » 11 led 2012, 14:31

Toš každá pomoc sa počíta....zlatá vnučka.......Já mám 5.5ročného syna a ked hľadám pohľadovku tak mu dám možnosť si ho poprevracať a niekedy žasnem ako veľa vidí a nie je ničím ovplyvnený-žiadnou teoriou či štýlmi..... :jedna:
Přílohy
majsterko.JPG
Tiež ,neúnavný pomocník mal asi 4 roky,nakoľko som nemal motor.pílu tak som dosky krájal ručne.....(už nikdy viac -úmor hodina)inak poleno z bresta
majsterko.JPG (33.9 KiB) Zobrazeno 2219 krát
samurai
 
Příspěvky: 43
Registrován: 19 úno 2011, 23:35

PředchozíDalší

Zpět na Kameny, podložky jen pro radost.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků