Pepča-moje kameny

Vše o kamenech které nám dělají potěšení.....

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Compel Lubomír » 08 říj 2011, 21:17

Pepčo, prima kousky, taky jsem ještě žádnou daizu nevyrobil. Nechávám si to na zimu. jen se mi zdá že jsou podložky dost vysoký. Našel jsem si pár odkazů a porád je prolejzám. Všiml jsem si že podložky mají jakoby náběh na kameny. Ty je máš dost kolmé. a okraje podložek zkus příště udělat ještě slabší. Neber to jako výtku, to bych si nedovolil, jsou to jen mé postřehy. A ještě jedna věc. Kameny se mi jevý dost lesklé. Určitě je nemáš tak dlouho aby takto vypadaly přirozeným stárnutím a ochmatáváním. Japa si té lesklosti docílil? Jo a kdysi jsem pani koupil naušnice z hruškového dřeva a vypadaj fakt dost dobře. Myslím že tak bude vypadat i daiza. No tak ať se dílo daří.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 09 říj 2011, 21:25

Lubomíre,jenom pár slov k tvému příspěvku. Pokud se týká výšky podložek, tak ta vychází z konce kamene, který není vždy rovný-plochý. Pokud jej chci zapustit, musím logicky použít silnější prkénko. Náběhy podložek na kámen jdou udělat u kamenů plochých a na ty mám bohužel smůlu.
Hodně mojich kamenů jsou zkamenělá dřeva a ty pochopitelně nejsou plochá a proto jsou náběhy kolmé. Nevím jaké odkazy prolejzáš, já jsem se o kameny na podložkách začal zajímat po akci které jsem se v roce 1998 zúčastnil v Č. Budějovicích a tam Karel Šerák měl na ukázku pár kamenů.Pak jsem měl to štěstí a jedna známá mi darovala, za to, že jsem ji udělal podložku pod kámen z Liguriiských Alp, knížku sice v němčině, od tehdejšího prezidenta Evropské asiciace suiseki Williho Benze. V roce 2007 vydalo BCLibčany knihu Igora Bárty Suiseki. To jsou dvě knížky které stojí za to si pročíst. Hned na deskách knížky Igora Bárty uvidíš autora s kamenem, který nemá ony náběhy, není tmavý a asi není klasické Suiseki.Já si myslím, že to nevadí. Také neberu svoje kameny jako suseki, ale jako zajímavé kameny na podložkách.
Pokud jde o ten lesk,tak opravdu lesklý je asi ten Hadec, ale ten jsem takový koupil na výstavě minerálů, ty dřeva jsou některá lesklá jenom po řádném vydrhnutí.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 23 říj 2011, 17:03

Dva kamínky pro radost. Ten černý jsem ukazoval v rozpracovanosti, je to dárek od Petra Havlína. Lakování podložek jsem provedl podle rady Čolka matným parketovým lakem Movi Pur 5200.
Přílohy
PA230001.jpg
PA230001.jpg (114.63 KiB) Zobrazeno 1779 krát
PA230002.jpg
PA230002.jpg (92.56 KiB) Zobrazeno 1777 krát
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 28 říj 2011, 12:00

Přidám tři kamínky, čerstvě vyrobené podložky a musím přiznat, ten matný parketový lak je kvalita.
Přílohy
PA280001.jpg
PA280002.jpg
PA280002.jpg (128.7 KiB) Zobrazeno 1673 krát
PA280003.jpg
PA280003.jpg (140.53 KiB) Zobrazeno 1681 krát
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Petr Havlín » 02 lis 2011, 18:02

Pepčo pěkná práce. Ale zdá se mi že by ty podložky mohly bít nižší. Ten poslední kamínek by chtěl usadit hlouběji a podložku snížit, celkově míň dřeva. Čí míň dřeva tím lépe. :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod pájaombre » 02 lis 2011, 20:39

Pepčo :shock: sice kameny nedělám,ale jestli se na ty tvoje budu ještě nějakou dobu.. :shock: ..tak to asi prubnu. :clap: :clap:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 02 lis 2011, 21:51

Petře, snažím se, aby podložky byly co nejslabší, ale jak sám víš, někdy to nejde. Ten poslední kamínek, je od tebe, jsem zapustil do 2cm silného prkénka a hloubka zapuštění je 1,3cm. Když jsem ubral ještě trochu dole, tak síla dna podložky je asi necelé 3mm. To jsem již měl strach, abych nebyl skrz. Používám většinou dřevo o síle max. 2cm.
Ty dva kameny od moře snad vypadají lépe.
Pájo, s chutí do toho, že ty to zvládneš vůbec nepochybuji.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod pájaombre » 03 lis 2011, 07:37

Kameny máš Pepčo opravdu moc pěkné,nejvíce mne snad zaujal ten na první stránce (předposlední)kdysi sem brousil a leštil sklo pro lustry i nějaká zrcadla,mám doma ještě mašinu(skláři ji říkají Kulič),brusné i leštící kotouče jsou chlazené vodou.Při leštění jde udělat úplně lehce matný,nebo lesklý povrch kamene,dokonce i zarovnat spodek pro lepší dosednutí na desku.Když mi tedy zůstane přes zimu trocha času prubnu to,čauky pája :twisted:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 03 lis 2011, 19:16

Pájo, ohledně toho zařezávání konce kamenů, je řada názorů. Podle japonců se řezat nemají v knížce od Williho Benze je obrázek s radou jak řezat. Je to jako s čištěním kamenů od zbytků vápence pomocí kyseliny solné. Ve jmenované knížce je návod jak se správně ředí kyselina a její použití. Stejné je to s další úpravou povrchu. Kameny se nesmí mastit, protože se na výstavách zkouší jak přijímají vodu. Benz radí v knížce použít kvalitní dětský, nebo olivový olej, smíchat s plavenou křídou a do směsi kamen zahrabat. Po čase kámen vyndat, vykartáčovat a tím se získá hedvábný lesk. Číňané prý kameny mastí jak je napadne.
Já se snažím držet trochu pravidel, ale na specialní výstavy se svými kameny nechodím. Podložky dělám protože mě práce se dřevem baví a hraji si.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 06 lis 2011, 15:36

Dokončil jsem dvě podložky , tak malá ukázka. Ten tmavý kámen je z moře a protože jsem jej chtěl zapustit, může se zdát podložka silná, moc dřeva. Zarovnávat jsem jej nechtěl a snad to není tak hrozné.
Přílohy
PB060001.jpg
PB060002.jpg
PB060002.jpg (130.08 KiB) Zobrazeno 1424 krát
PB060004.jpg
PB060007.jpg
čekatel na podožku
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Kameny, podložky jen pro radost.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků