Pepča-moje kameny

Vše o kamenech které nám dělají potěšení.....

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 03 srp 2010, 12:31

Mílo, také zdravím. Píšeš za mých mladých let, nevím kolik je ti teď, ale já se o tyto kameny zajímám asi 10 roků a že se jmenují araukarit vím.
Pěkné jsem viděl v Liberecké botanické zahradě. Také jezdím dvakrát ročně na výstavu minerálů do Plzně a tam jsou jich kvanta různých velikostí.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod pájaombre » 05 srp 2010, 10:42

Pepčo :shock: nestačím koukat :cry: moc pěkná práce,práci s dřevem mám rád,ale o grimlech(pro ty ze západu kamenech) :twisted: toho moc nevím,ale musím se pořádně kouknout co mám doma a něco zkusím,ale až napodzim,jen tak dál :jedna: :jedna: pěkná práce.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Petr Havlín » 19 srp 2010, 21:51

Pepčo moooc dobrá práce.Podložka je super a ten kámen exklusivní. Mohl bys dávat hodiny začínajícím. :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 13 zář 2010, 21:19

Petře, děkuji za pochvalu, jak jsem koukal na fotky suiseki na výstavě v Praze, musím na oplátku pochválit tvoji Horu z araukaritu. Podložka
je podle mě pěkně přizpůsobena ke kamenu a tvoří pěkný celek. :jedna: :jedna:
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Petr Havlín » 21 zář 2010, 20:17

Díky za pochvalu.
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 16 pro 2010, 21:40

Koukám, že v tomto tématu nastala delší přestávka a tak přihodím dva kamínky.
Přílohy
PC160002.jpg
Biseki - Serpentit ( Hadec )
PC160002.jpg (127.09 KiB) Zobrazeno 2550 krát
PC160003.jpg
Schodový kámen
PC160003.jpg (123.76 KiB) Zobrazeno 2545 krát
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 08 říj 2011, 12:31

Pár kamenů, snad by jich bylo do betonu škoda.
PA080001.jpg
Madona
PA080003.jpg
snad zajímavý
PA080003.jpg (127.25 KiB) Zobrazeno 2103 krát
PA080006.jpg
kamínek mi daroval v Merklíně Petr Havlín
Přílohy
PA080007.jpg
dva jsou dary moře, tmavý od Petra Havlína, podložky v rozpracovanosti
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod 001čolek » 08 říj 2011, 16:12

Ahoj Pepčo. Já na kamenech ujížděl už od malička,pořád jsem je někde kupil a vybíral ty zajímavé :D ,ale naši mi moc nefandili,vždy byla moje hromádka odejíta neznámo kam :P ... asi do popelnice :lol: . Už mám pár zajímavých kousků,práci na podložkách nechávám až na zimní dlouhé večery. Tvoje šutráky se mi líbí,podložky jsou tvarově taky hezké,ale sem tam ti to trošku kazí ta povrchová úprava. Jestli ti mohu poradit ..... vždy po skončení truhlářsko/řezbářských prací podložku navlhči vodou,je dobrý i rozprašovač a nech uschnout. Vše co chce ze dřeva vystoupit vystoupí a ty to potom vezmi jemným smirkem cca 150-180 zrnitost a pokud postup zopakuješ ještě jednou,budeš mít dokonale hladký povrch,který už nezvrásní ani moření,ani lakování a vyhneš se tak hrubším "pomerančovým" povrchům,které jsou na některých tvých podložkách z fotek patrné. Já budu lakovat vodou ředitelným matným parketovým lakem Moviepur (nevím,jestli jsem to napsal správně,nechce se mi běžet na dílnu číst z plechovky),jinak ještě používám hodně dvojsložkovou matnou podlahovou Iclu,ale to nepatrné množství se mi na podložky určitě nebude chtět míchat. Ber to prosím jen jako profesní radu,ne poučování , už jsem nalakoval (štětcem i pistolí) stovky m2 ploch dřevěného nábytku a dříve jsem i restauroval starožitný nábytek a bedny na hodiny,tak mám s přípravou povrchů nemalé zkušenosti (i když tedy zrovna starožitnosti a jejich lakování jsou zase někde jinde , co se týká materiálů i technologie práce).Oba laky co jsem zmínil budou na podložky perfektní,podlahákům nevadí když je budeš častěji otlapkávat a pokud budeš používat matné laky,povrch bude působit víc přírodně.
Zdeněk/Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod Pepča » 08 říj 2011, 17:40

Zdeňku,tvoje doporučení beru, jako vítanou radu.Ještě mi poraď, když podložku namočím vodou, jak zabránit jejímu zkroucení. Již několikrát se mi stalo, že při moření lihovými mořidly se mi kámen, který perfektně v podložce seděl, do podložky bez drobných úprav podložky nevšel a také se na rovné desce podložka kolébala. Začal jsem to řešit tak, že po namoření podložku za čerstva utahnu truhlářskými svěrkami mezi dvě rovné desky a nechám vyschnout. Co se týká povrchů, tak po vyschnutí mořidla podložku napustím hodně zředěným nitrolakem, po zaschnutí přebrousím jemným smirkem a vykartáčuji kartáčem na podlahu. Na vojně jsme tyto kartáče používali na leštění nahydrovoskované podlahy.
Jako vrchní lak jsem používal epoxydový lak, ale ten je lesklý a to by nemělo být. Tak teď používám vodouředitelný Sportakryl matný.
Asi také záleží na dřevu z kterého je podložka vyrobena. Používám co seženu, lípu, břízu, buk a na té rozpracované pod černým kamenem je švestka. Dík za radu, určitě vyzkouším.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Pepča-moje kameny

Příspěvekod 001čolek » 08 říj 2011, 19:18

No jo,to nešt'astné kroucení dřeva :evil: .... Já to s tím vlhčením moc nepřeháním,proto jsem ti doporučil ten rozprašovač,nebo stačí přetřít polomokrým (vlhkým) hadrem a když to uděláš dvakrát (vlhčit/uschnout),tak to plně postačí. To s těma svěrkama občas dělám taky,myslím že u malé misky s hodně tenkým dnem to není od věci. Sportakryl je docela dobrá levná volba,také s ním občas dělávám na zakázkách,kde zjednavatel škudlí. Jedna věc je jistá,Sportakryl není dlouhodobě odolný proti potu a mastnotě z rukou,tak bych alespon' ty echtovější kousky dělal něčím lepším. Lípa je snadno tvarovatelný matroš,dobře se řeže dlátem,špatně se frézuje přes léta. Bříza je poměrně tvrdá a štípavá,ale když se vše podaří,tak je jako dřevo moc hezká. Kolem roku 1800 to bylo 3-4 nejpoužívanější dřevo na nábytek,hlavně v rajchu. Buk je na tohle super,Švestka myslím asi taky,já ji používal jen na intarzie,nikdy na nic většího ale v podstatě to je tmavší třešen',tak by to mělo být o.k. Dobrej a nádhernej materiál je Jasan,dělám z něj raději nežli z Dubu,ale je oproti třeba té Bříze štípavější,musí se na něj opatrnějc. Jestli pojedeš na jaře do Starého Kolína,tak ti nějaké odřezky dám (já jsem skoro domácí,do Staráku to mám po silnici cca 6-7km). Během zimy se chci pustit do výroby těch podstavečků na šutry a stolků pod bonsaje.
Zdeněk/Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

PředchozíDalší

Zpět na Kameny, podložky jen pro radost.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků