Moje kamene-Janik.

Vše o kamenech které nám dělají potěšení.....

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Pepča » 15 črc 2011, 19:28

Janíku, nevzdávej se a bojuj o oboje. Byla by to velká škoda se kamenů zbavit. Vím, dá to práci manželku přesvědčit, ale někdy se to povede.
Říkám to z vlastní zkušenosti, nejdřív jsem se rozhodl, pořídím si pavouky - sklípkany, odezva hrozná,ale mám je, pak jsem se rozhodl pěstovat africké fialky, zabral jsem okno v obýváku, udělal do něj police a fialky jsou a okno nejde otevřít. Kamenů máme po bytě také dost a utírat prach se na nich manželka také naučila. Sice to není bez řečí, ale dá se to vydržet. Tak Ti držím palce :jedna:
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Roman Hlavinka » 15 črc 2011, 21:57

bojuj o obojí.Když sem se tak znova díval na ty kameny,tak už to vlastně ani nejsou kameny jako kameny,ale malá umělecká díla,stvořená přírodou.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Vladimír Vinický » 18 črc 2011, 09:59

Janiku, určitě bojuj za oboje. Uvidíš, až se zúčastníš se svými kameny nebo bonsajemi nějaké výstavy, tak manželka vyměkne a vše povolí. Porozhlídni se po svém okolí jestli se konají u Vás nějaké výstavy, nebo něco zorganizuj sám, to je nejlepší. Určitě se k tobě přidá další nadšenec. Vždyť B. Bystrica je dost velké město a určitě je tam víc kamínkářů a bonsajistů. Držím palce! Tvoje kameny určitě stojí za to! :jedna:
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod bonsai4 » 19 črc 2011, 08:18

:jedna:
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Pepík » 21 srp 2011, 12:14

Jsem tu taky novej. Zatím se tu orjentuji ale musím na ty kameny říci. Prostě nádhera a souhlasím s názorem že by to chtělo na Slovensko a nejmíň na týden.
Uživatelský avatar
Pepík
 
Příspěvky: 134
Registrován: 28 črc 2011, 00:35
Bydliště: Chrást u Plzně

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Petr Havlín » 07 zář 2011, 18:28

Nevzdávej se a běž s nima na výstavu. S někým se spoj u vás na Slovensku je kamenářů dost. :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Janik » 07 zář 2011, 23:06

Už som sa dajako s rozhodnutím zmieril.Takže ak by mal dakto vážny záujem,tak by sme sa dohodli.
Janik
 
Příspěvky: 32
Registrován: 14 zář 2010, 19:00

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod 001čolek » 09 zář 2011, 12:07

Ahoj.
Bonsaie jsou pro mne velká neznámá , začínám úplně z gruntu a tak čtu a čtu a čtu a vstřebávám znalosti těch "co už vědí". Kameny mě tedy úplně dostaly , už jako malej kluk jsem pořád nějaké "drahokamy" nosil domů . Momentálně mám rozpracovanou skalku a vlastně celou zahradu a kameny hledám a hledám - jak ty velké,tak i ty malé. Tohle forum mě tedy dost nadchlo,sám už mám pár krásných kamenů , které jsem plánoval (až do přečtení tohoto fora) naaranžovat do mís se skalničkama. Asi se pokusím o něco podobného .... udělat dřevěné podložky nebude pro mne problém (jsem truhlář) ,ale nevím,jak kameny "oživit - zvýraznit - popřípadě doleštit " ?? Porad' , nebo porad'te mi prosím. :roll:
Čolek / Zdeněk
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Jarda Marek » 09 zář 2011, 19:45

Nejlepší na vyleštění kamenů, je vzít je vapkou aby i z těch nejmenších pór si dostal ven prach lety usedlý, a pak leštit v dlaních a používat vlastní pot ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Moje kamene-Janik.

Příspěvekod Martin Kolacia » 10 zář 2011, 22:02

na b-dnes je toho o suiseki docela dost ;) ....i o yoseki ( tedy zkvalitňování povrchu kamenů)...tak pokud tě nezajímaji jen kameny ale chceš někam na cestu suiseki tak bych pátral na internetu
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

PředchozíDalší

Zpět na Kameny, podložky jen pro radost.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron