Prezentace,Představení kamenů

Vše o kamenech které nám dělají potěšení.....

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Milena » 09 bře 2010, 13:13

Martine, prosím, mohl by jsi přestat rejpat? :roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 bře 2010, 13:30

Naprosto souhlasím s Martinem Išou. Žádné škatulky a žádná omezení při představování kamenů.
Pokud třeba na kameny kreslíš.Tak tvůj příspěvek patří spíš do téma šikovné ruce.
Ale pokud máš řezanou krásnou achátovou pecku.Tak sem s ní.
Pokud své kameny prezentuješ třeba na saténu. Já s tím nemám naprosto žádný problém.
Když máš doma fotku skály která připomíná třeba orla.(prostě je zajímavá)Budu jenom rád když o její krásu s námi podělíš.
Jsem dalek toho hodnotit jestli je správné kameny řezat a leštit.(kameny se řežou a leští na celém světě včetně Japonska a Číny)Tyto způsoby úpravy mají svoji historii.Stačí navštívit královskou kapli na Karlštejně aby jste si ji uvědomily.
Obě metody ukazují vnitřní strukturu a barvu kamene která by jinak zůstala skryta a naším očím utajena.
Pokud řežeš kameny abys vytvořil pevnou a neviklající základnu.Žádný problém je to přece tvůj způsob.
Vyrábíš podložky pod kameny z keramiky.A kde je sakra psáno že musí být ze dřeva :!: Je to zase tvoje pojetí.
Vystavuješ na suibanu s vodou nebo pískem.Pro mne za mne použij třeba ledovou tříšť nebo drcené sklo :!:
Krása má hodně podob.A každému z nás jsou některé z nich bližší.Ale to ještě neznamená že ty jiné podoby neexistují a nezaslouží si naši toleranci.
Nemám rád ty nekonečné tlachanice o tom co je tohle a co tohle už není.Třeba proto že to někde řekl nějaký skorobůh.
Ti lidé kteří je vedou,jakoby vyměnily své vlastní oči za oči někoho jiného. :think: A to při různorodosti našeho světa se mi zdá značně omezující. :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Martin Kolacia » 09 bře 2010, 14:11

honza zatřepálek: a máte tady nějaké hranice kdy už nemůžu prezentovat svoji tvorbu ? Kamarád fotí umělecky zahradní betonové dlaždice a já rád fotím skály. Když k tomu přidělám virtuální podložku ?

Myslím si , že to třídění které někdo vymyslel k něčemu bude. Nevím jestli jste už nad tím přemýšleli , ale podle volných pravidel zde bude možno prezentovat sádrové odlitky nebo umělecky vyhlížející kamennou sůl po olízání zvěří.

Milena: Já se jen snažím předat pohled na věc. To , že použiji přirovnání (ač v mnoha ohledech přepísklé) neznamená že si z někoho dělám legraci. Jenom se snažím ukázat že když libovolně posunu hranici , přestává to býti k jádru věci.

Bonsaje (i když to mnohdy bonsaje nejsou a nebudou) se snažíte taky dělat tak aby to mělo nějaký řád a smysl tak proč ne tohle ?
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 bře 2010, 14:17

Martine ukaž nám svoji tvorbu. ;) A my ti ukážeme ty hranice. :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Pepča » 09 bře 2010, 14:26

Dík za oddělení této diskuze do samostatného vlákna.
Honzo, věř že jsem dalek toho někoho poučovat a vnucovat mu moje názory. Od toho jsou jiní lidé. Napsal jsem jenom svůj i když třeba hloupý
názor. Jinak velkou část toho co jsi napsal můžu podepsat.
Martin Kolacia : Trochu mi tvůj příspěvek něco připomíná. Pokud si dobře četl, vždy o svých kamenech píši jako o zajímavých kamenech na podložkách. Nezapírám, snažím se " TROCHU " přiblížit termínu suiseki.Pokud se týká tvé rady, abychom si o tomto umění něco přečetli, mohu za sebe říci, něco jsem četl. Vím, není toho moc, a proto se nehrnu na odborné fórum. O kameny se na nízké úrovni zajímám asi od roku 1998, kdy jsem se zúčastnil první akce, tehdy vzniklé Bonsai Academie.
Tvoje přirovnání ke hře s míčem u mě budí dojem, hráči okresního přeboru by neměli fotbal hrát, kam se hrabou na první ligu. Já se osobně počítám ohledně kamenů do čtvrté třídy a proto nelezu do ligy.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Jarek Servus » 09 bře 2010, 14:46

Pepčo dobrý :jedna: , Martine, tady mnohé, možná i moje stromy jsou v nízké kvalitě. Je to fórum pro začátečníky i hodně pokročilé, pro vyměňování názorů, zkušeností ... Přiznám se, že mi kameny nic moc neříkají, jen jako součásti zenových zahrad. Na sběratele suiseki si tu asi nikdo nehraje, ukazuje pouze co má a co se mu líbí. Pravdu máš v tom, že pokud by toto bylo fórum suiseki, tak bychom se asi museli všichni hodně co učit. Komu se toto vlákno nelíbí, ať ho nečte. Je to trochu spor o ničem.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Martin Iša » 09 bře 2010, 21:17

Dostal jsem se ke compu až teď. ale klucí greenhornský a nesmím zapomenout na Naší :) Milenu vše podstatné napsali. :jedna: Nám se to takhle líbí. :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Prezentace,Představení kamenů

Příspěvekod Míra Z » 10 bře 2010, 00:50

to Martin Kolacia :roll:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Kameny, podložky jen pro radost.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron