Klíč pro pěstování Jalovce

Jalovec, Zimostráz, Sageretie postupně budou přibývat další

Re: Klíč pro pěstování Jalovce

Příspěvekod Milan Vohnout » 19 kvě 2009, 19:13

Pánové, ještě jednou všem moc děkuji za podporu a vidím, že to bude k prospěchu asi všem. Luďku, kdo říká, že kdo pěstuje pokojové rostliny a z nich jednou budou bonsaje je blázen, je to slabé slovo, lepší je šílenec ale vtom, že je do něčeho zapálený. Oni si totiž neuvědomují dost podstatnou věc, když nemáš vhodné prostory pro venkovní bonsaje a přesto chceš pěstovat nějakou rostlinku tak ti jedině zbývá pěstovat pokojovky a to je můj příklad. Jestli jednou, z nich budou pěkné bonsaje, je mi srdečně jedno, hlavě aby mi splnili moji touhu po pěstování bonsají. Ještě bych dodal, oni jsou doslova nasraný (promiňte výraz), že ti jedou a je mu, když je zkusil pěstovat, po půl roce odešli. Už jsem i vyděl super pokojové bonsaje a byly z naší republiky.

Petře, velice dobrý nápad, :clap: jak se vrátím z Merklína, tak nafotím detaily větviček s listy a vložím. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Klíč pro pěstování Jalovce

Příspěvekod Jarek Servus » 04 zář 2009, 17:47

Milane mám dotaz. Zbláznil jsem se a koupil jsem u Pišla přes internet Juniperus formosana. Došel poštou kupodivu nezničen poštou, byl dobře zabalen, ale je to až na pár větviček samé velké juvenilní jehlice. Dá se to taky řízkovat a jak? Bude potřebovat pořádný prostřih, materiálu budu mít dost. Nemáš zkušenosti, za jak dlouho se dá očekávat změna jehlic?
Díky za rady. Přiznám, se, že jediná pokojovka, která mi přežila jsou fikusy, např. carmona mi vydržela 1 rok, pak ji spálila dcera, když ji dala mezi okna. Doufám jsem, ze jalovec je dostatečně blbovzdorný. Těm co umějí pokojovky a jdou jim :clap: :clap: , tleskám.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Klíč pro pěstování Jalovce

Příspěvekod Milan Vohnout » 04 zář 2009, 19:27

Jarku, pro mě pokojový jalovec super pokojovka. Nenáročná a nechá si hodně líbit a hlavně když ji nestihneš zalít, když jsou letní vedra, nic se nestane, protože nemá moc ráda moc vody, tak pozor na přelití. Asi jediná podmínka je ta, že po celý rok na přímém slunečním svitu, jinak se jí nebude dařit a bude živořit. Ještě dodám, velice pomalu mi sílí kmen, asi dělám nějakou chybu nebo jeto už dáno tím, že dokonalé podmínky jako jsou, na Taiwanu nemám. Větvičky se budou měnit z juvenilních jehlic na ty krásné postupně vykrucováním jehlic, jak píše Láďa co nejmíň pak zasahovat. Mě to trvalo asi rok či dva. Ale nejdůležitější vytvořit si nejdřív tvar koruny a pak pravidelně vykrucovat ale ještě je někde mám juvenilní jehlice. Jde řízkovat, ale bude to v jiném tématu ještě dnes, prosím strpení, děkuji.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Klíč pro pěstování některých druhů pokojovek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník