Klíč pro pěstování Čaj fuki

Jalovec, Zimostráz, Sageretie postupně budou přibývat další

Klíč pro pěstování Čaj fuki

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 čer 2010, 09:55

Carmona microphylla, Ehretia microphylla, (Čaj fuki)

Původ: Carmona pochází z dálného východu a to konkrétně z Číny a provincie Fu-ťien.

Stanoviště: Na okenním parapetu kde je dostatek světla se sluneční intenzitou. Přes velká letní vedra by se měla v odpoledních hodinách trochu přistínit. Chraňte ji v chladivých a zimních měsících před studeným průvanem, nastydnou jí kořeny a tak pak hrozí nechtěný opad listů. Teplota by se měla pohybovat od nějakých 14°C do 26°C, přes léto i může být větší a snášejí to v pohodě, jen potřebují více vody.

Zálivka: By měla být pravidelná, a vydatná a pak nechat rostlinu postupně vysychat ale ne přeschnout. Čaj fuki vůbec nesnáší přemokření a ani dlouhodobé sucho dvakrát nemusí, pak reaguje se žloutnutím listů a následuje i opad listů.

Hnojení: Už od března do září po dvou týdnech tekutým hnojivem a v zimních měsících naopak jednou za měsíc nebo vůbec aby si odpočinula po růstové sezoně.

Přesazování: Při přesazení lehce zkrátit kořeny a hlavně ji zasadit do propustného substrátu. Já je pěstuji jedině v čisté akadamě a rostou pěkně, nebo se může pěstovat v pokojové zemině s hrubším štěrkem v poměru 2:1 i klidně 1:1. Nemusím dodávat, že propustný substrát je pro ně nutností.

Tvarování a střih: Dřevěné větve drátovat opatrně, nejsou moc pružné. Střih provádíme po vytvoření 6 listů na dva listy. Z pokojových rostlin mají brzy vzhled starého stromu.

Množení: Řízky, které jsou ještě bylinné a nejlépe v jarních měsících.

Další: Příjemně na mě působí, pořád tvořící malé květy a i tvoří plody. Brzký vzhled jako by starého stromku.
Přílohy
líc.JPG
líc.JPG (75.94 KiB) Zobrazeno 3142 krát
rub.JPG
rub.JPG (76.51 KiB) Zobrazeno 3137 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Klíč pro pěstování Čaj fuki

Příspěvekod raficka » 05 čer 2010, 10:50

moc pěkný přehledný a srozumitelný návod i pro takovýho blba,jako jsem já...díky :clap:
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky


Zpět na Klíč pro pěstování některých druhů pokojovek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron