Rozmarýn !!!

Jalovec, Zimostráz, Sageretie postupně budou přibývat další

Rozmarýn !!!

Příspěvekod vjačo » 26 led 2012, 21:17

Ahoj všem co mají praxi s rozmarýnem. Dnes jsem jeden dostal. Nazval bych to více kmen (malé koště). cca v. 40cm š. 40 cm. Podle "tvaru" kořenového balu i tzv. substrátu byl v truhlíku. Ale já ho dostal v igelit. tašce. Bal se trochu rozpadl. Vlásečnicových kořínků ma ale asi dost v tom substrátu. A co teď?
Přesadit do propustného v tomto období? A pokud máte rozmarýn doma v jaké teplotě přes zimu? Někde jsem četl ( kurde kdybyste mě zabili) nevím kde, že Rozmarýnu je dobré na zimu dát chladno a světlo. Omezit zálivku? Rostlina asi dostala pořádný šok už tím, že není v Praze ale na Moravě v Beskydech :)
Doufám,že to pochopí :lol: Mám pocit(nevím proč), že by bylo dobré rostlinu prostříhat (stejně jí oflágám) abych zmenšil její nároky na rozpad kořen. balu. Ale Alfa a Omega je pro mne či v tuto chvíli můžu přesadit !!! Nebo počkat na jaro? Foto snad zítra dodám. Kuju všem.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Rozmarýn !!!

Příspěvekod vjačo » 26 led 2012, 21:31

Sakra asi jsem to vložil do jiného vlákna :( Ale já nikde nenašel Rozmarýn :o Má omluva Adminovi
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Rozmarýn !!!

Příspěvekod Prochor » 28 led 2012, 21:47

No já mám zkušenosti s rozmarýnem zatím hodně špatné. Vždy jsem ho pěstoval od semínka až na jednu kupovanou rostlinu, kterou jsem přes léto zasadil i s květináčem do záhonu.Tato rostlina byla zatím můj největší úspěch. Minulý podzim po vyjmutí ze záhonu jsem jej ale věnoval své tchýni. Ta ho má za oknem při, asi 20°c, občas zalije a vypadá že žije. To mé ostatní pokusy vždy vyklíčily, poté v květináči za oknem v paneláku rostly no a v zimě často po sestřihu zdechly :think: . Zkoušel jem i nestříhat a zdechly taky :mrgreen: Zřejmě jim tedy vadilo panelákové teplo 24°C a hlavně !!!propustnou půdu!!!
Petr Procházka
Uživatelský avatar
Prochor
 
Příspěvky: 30
Registrován: 12 zář 2011, 22:56
Bydliště: Prostějov

Re: Rozmarýn !!!

Příspěvekod Compel Lubomír » 06 úno 2015, 18:51

Chlapci, nedělejte z rozmarýny nějakou těžko pěstitelnou kytku. Naše babičky jej pěstovaly úplně běžně. Je to rostlinka původně ze středomoří, čili subtropická. Snese spíše krátkodobý přísušek než stále přemokřený substrát. Má rád teplo na nohy a nemá rád průvan. Chce to tedy propustný substrát a nějaký papání. V létě letnit a chránit před delšími dešti. Shrnuto a podtrženo, téměř stejné pěstitelské nároky jako fikusy.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín


Zpět na Klíč pro pěstování některých druhů pokojovek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků