Jalovec Japonsko

Jalovec Japonsko

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 úno 2009, 12:15

Tento stromek je původem dovoz Japonsko.Líbil se mi k vytvoření elegantního stromu s lehkou,rozpatrovanou korunou,mírně šikmo zasazeného, proto jsem ho koupil. Mnou popsaný tvar bude ještě pár let jen chimérou,,ale věřím, že se povede. (kdybych nevěřil,tak nepěstuji stromy, ale kedlubny :P :P ) Čekám jen na nové větvičky v obrostu blíž ke kmeni, aby bylo možno korunu zmenšit.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 úno 2009, 16:06

Řekl bych, až bude podle tvých představ, bude to jednou parádní kousek.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Ivet » 22 úno 2009, 17:15

Vzhladom k tvojmu zameru Lado by som asi este trochu preriedila tie oblacky ihlicia, a riadne rozprestrela konare do priestoru bez ohladu na tvar koruny a umoznila tak co najvacsi pristup svetla do koruny, ked chces podporit rasenie novych vyhonov a tie pouzit na buducu vystavbu koruny. A spodnu vetvicku vlavo by som nechala este narast do dlzky. Prajem vela slnka do koruny ;)
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Jiří Svačina » 28 úno 2009, 22:58

Hezká rostlina a podle obrázku / trochu nejisté určení / by tato rostlina mohla být tím správným kultivarem J.ch.Itoigava na rozdíl od jiných na našem trhu...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 bře 2009, 08:48

Podle lístku,který na něm byl je to itoigava.P Svačina, nemáte nějaké zkušenosti s obrůstáním uvnitř, abych mohl zmenšit korunu? Zatím mi to jde,ale pomalu :D
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod milan kulhavý » 01 bře 2009, 09:09

S tím obrostem (přiblížením) by mě to taky moc zajímalo.Mám tři jalovce,ale ani jeden prakticky nepřirůstá-myslím uvnitř.Měnil jsem substrát,dal větší misku,hnojím...Všechny jakoby stagnují.Světla mají taky dost.Takže rada by opravdu bodla ;) .
Zdraví Milan,Pardubice.
milan kulhavý
 
Příspěvky: 33
Registrován: 22 úno 2009, 13:35

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 bře 2009, 09:20

Milane ,já jsem prosvětlil,protrhal ,pohnojil,na plné slunce dal,a sem tam uvnitř něco vyraší.Bojím se ale zastřihnout celý konec větve, abych "nezalil" ten nový výhon.Věřím, že až ty vnitřní vyrostou alespoň 2-3 cm,a ustřihnu celý konec starého, tak to pojede jako blázen .Ale dobrá rada je dobrá rada :!: Zkusím ho vzít na jaře k Jurajovi Marcinkovi,snad poradí( jako vždycky dobře) :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Aleš HAMPL » 01 bře 2009, 11:26

Nemám zase až tolik zkušeností, ale určitě záleží na kultivaru. Základní předpoklady tu podle předchozího příspěvku byly vytvořeny: Světlo a hnojení. Nové výhony často vyrůstají přímo z paždí větví, takže obrost se za čas dá zcela nahradit novým.
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Jiří Svačina » 01 bře 2009, 11:56

Vy se na mě za ta kázání budete možná zlobit, - ale rostlina v misce, to je jako olejomalba v rámu . Už se jenom sem tam sundá chlup a oprašuje ...Já když chci aby mi něco trochu víc rostlo tak to vyndám z misky, rozprostřu kořeny , a zasadím do velikého kontejneru s živnou půdou a umístím někam mezi další rostliny ... Rostlina si odpočne, vyhodí nové výhony, zahustí obrost atd.
Tyto jalovce rostou přirozeně pomalu , a v malých miskách pochopitelně ještě pomaleji, ale na starém dřevě obrážejí, stačí prosvětlit / to je uděláno/ a být hodně trpělivý...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Jalovec Japonsko

Příspěvekod Ladislav Kotál » 01 bře 2009, 12:05

Nevím proč bych se měl zlobit,máte pravdu,zkusím ho dát do volné půdy,ať se snaží. Díky :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků