Jaloveček Švarný Jura

Re: Jaloveček Švarný Jura

Příspěvekod Martin Drábek » 21 říj 2009, 21:23

Musím se připojit k Jarkovi.. připadá mi to přirozenější...možná trochu zkreslují ty fotky..
Z Lukášových návrhů bych se taky přiklonil ke druhé variantě..
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Jaloveček Švarný Jura

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 21 říj 2009, 22:37

Tak jsem rád, že jsem nejen udělal radost Jirkovi, ale zároveň i naplnil očekávání Dana :lol: :lol: . Jarkův návrh je teoreticky proveditelný, až teda na tu jeho hodně zidealizovanou pravou větev, protože ten špalík na pravo je komplet mrtvý, pro mě má ale hned několik velmi závažných nedostatků: špatné nebari, kmen prudce odskakující směrem doleva, krkolomné řešení náklonu, aby se strom neodkláněl dozadu, velmi špatně viditelná živá žíla - touto cestou to opravdu nepujde, momentálně se dá uvažovat akorát o snížení/zachování výšky stromku, otázka zůstává zatím otevřená. Odstranění pěkné hlavní větve ale nepřipadá v úvahu, protože se jedná o nejzajímavější prvek stromu a navíc kdybych chtěl stavět vyšší strom, tak si na něho vyberu lepší materiál, tohle bude shohin jako víno :) .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Jaloveček Švarný Jura

Příspěvekod Jarek Servus » 22 říj 2009, 08:17

Obrázek jsem dělal z toho, co je vidět na fotkách, proto možná ta zidealizovaná větev, myslím, že druhá strana má nedostatků také dost a s těmi se dá časem vyrovnat. Kmen prudce odskakující doleva mi připadá spíše jako oživení pohybu než chyba, strom má tak podle mě větší dynamiku, zvláště pokud by se podařilo posunout korunu víc doprava. Nebari vypadá špatně všude podle fotek, tady ho trochu kompenzuje mrtvé dřevo.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jaloveček Švarný Jura

Příspěvekod Ivet » 30 zář 2011, 20:07

Lukasi, aj ty sa pochval, ako sa tomu tvojmu dari?
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Předchozí

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků