Juniperus Chinensis - koule

Juniperus Chinensis - koule

Příspěvekod Pepíňo » 03 kvě 2019, 09:49

Ahojte,

Chtěl bych se podělit o nový přírůstek je to stromeček koupený z Bonsai centra v UH.
Od kolegů z práce jsem dostal poukaz do bonsai centra nakonec po dlouhém rozhodování jsem si vybral.
Stromeček mám u od července minulého roku kdy byl nadrátovaný a dá se říct v ten moment nepotřeboval dalších větších zásahů.
Zimu přežil zakopan ý na zahrádce v záhonu, poté následovalo přesazení.

Původně byl zasazený v čistém zeolitu, miska byla obyč plastová.
Kořeny potřebovaly zakrátit a prostříhat, většina byly dlouhé několikrát obtočené dokola poproplétané do jednoho velkého chumlu.
Bohužel fotky z přesazování jsem nějak zazdil.

Teď je přesazený do keramické misky kterou bych příští přesazování změnil za nějakou vhodnější.
Substrát jsem použil směs terramolu, lávy, říšního píseku a rašeliny.

Chtěl bych poradit jak by jste postupovali dál s větvema a celkovým vzhledem stromečku.
Teď je to taková koule, ale přes všechen obrost a větve nejde dovnitř moc vidět.
Což bude asi trochu problém i na fotkách, že nebude úplně vidět rozvětvení atd.
Kdyby bylo potřeba zaslat větší fotky nebo nafotit z nějaké strany rád dopošlu.

Jako pohledovka se mi zatím nejvíc zamlouvá pohled ze Strany 1 maličko pootočený doprava kdy jde vidět Shari i širší strana kmene.

Děkuji moc za každou radu a vaše zkušenější pohledy na budoucí vzhled.

Strana 1.jpg
Strana 1.jpg (149 KiB) Zobrazeno 766 krát

Strana 2.jpg
Strana 2.jpg (152.77 KiB) Zobrazeno 790 krát

Strana 3.jpg
Strana 3.jpg (149.1 KiB) Zobrazeno 767 krát

Strana 4.jpg
Strana 4.jpg (147.71 KiB) Zobrazeno 778 krát

Pohled zvrchu.jpg
Pohled zvrchu.jpg (126.81 KiB) Zobrazeno 777 krát
Pepíňo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2017, 20:27
Bydliště: Otrokovice / Luhačovice (Zlín)

Re: Juniperus Chinensis - koule

Příspěvekod Pepíňo » 03 kvě 2019, 09:50

Ještě přihodím pár fotek zespod kde jde aspoň trochu vidět rozvětvení v koruně.

Rozvetveni 1.jpg
Rozvetveni 1.jpg (153.3 KiB) Zobrazeno 786 krát

Rozvetveni 2 + Shari.jpg
Rozvetveni 2 + Shari.jpg (159.88 KiB) Zobrazeno 806 krát

Rozvetveni 3 + Shari.jpg
Rozvetveni 3 + Shari.jpg (157.39 KiB) Zobrazeno 790 krát
Pepíňo
 
Příspěvky: 9
Registrován: 14 dub 2017, 20:27
Bydliště: Otrokovice / Luhačovice (Zlín)

Re: Juniperus Chinensis - koule

Příspěvekod Petr C » 09 kvě 2019, 20:45

Ahoj Pepíňo,
jak to myslíš,jak na to? Fotky jsou dost z dálky a taky je to drobný stromeček. Takhle ti těžko někdo poradí, kterou větev nechat a kterou použít, není nic vidět.
Tohle musíš rozhodnout sám a nebo stromek vzít k někomu zkušenějšímu, kdo ti poradí nebo ho vem třeba do Libčan na tvarování.
Mě by se asi zamlouvala pohledovka spíše podle obrázku 3, ale nemám jistotu podle špatných fotek rozhodnout správně.
Podívej se pro inspiraci na fotky tvarování nových talentů na Flóře Olomouc. Jde o podobný materiál (i když větší a kvalitnější) a uvidíš i výsledky.
Při pohledu shora dolů by měla mít koruna stromku tvar fazole s pupíkem nebo klíčkem směrem k pozorovateli.
Při pohledu z té strany č.3 bych spustil na levé straně nějakou větev dolů a na pravé straně bych držel větve spíš výše. Vznikne tak trojúhelníkový tvar koruny.
Ale další větve musíš posoudit sám, co nechat a co dát pryč. Snaž se držet obrost ne moc daleko od kmene a vytvářet obláčky - patra na každé ponechané větvi.
Petr C
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna


Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron