Jalovec, vylomení větve

Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Vahada » 17 čer 2012, 09:57

Potřebuji u jednoho jalovce zásadně změnit sklon silnější větve a nezbývá nic jiného, než se pokusit o vylomení větve. Předpokládám, že by v průběhu dalších let mělo dojít k zarůstání místa vylomení. Zatím jsem to nikdy u jalovců nedělal a potřebuji vaše zkušenosti.
Mám ránu po vylomení zamazávat?
Kdy je nejlepší doba ta takto razantní zásah?
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Petr Brejška » 17 čer 2012, 20:11

Vašku a je bezpodmínečné tu větev vylamovat a nebo by se to dalo řešit jinak.Nech to až to skoukneme a dáme řeč.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Vahada » 17 čer 2012, 22:59

Podívat se na to určitě můžeme a třeba tě napadne něco jiného, ale stejně předpokládám, že se do toho pustím.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Martin Iša » 18 čer 2012, 11:32

Já bych se toho nebál ;) Je to u jalovců docela běžné a nikde jsem neviděl, nezaregistroval nějaké to mazání ;) Jedině až to budeš dělat, tak se můžeš(dneska musíš)namazat nějakým krémem.Vnitřně neee, je moc horko :mrgreen: Držím palce :jedna: Hoď sem foto, zlámeme to virtuálně ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Vahada » 18 čer 2012, 23:37

Dobře, zamazávat nebudu uvidíme jak to dopadne.
Fotku sem teď nehodím, budu to muset na pár dní odložit, vyskytly se jiné povinosti...
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Martin Kolacia » 19 čer 2012, 12:12

vylomení je u jalovce naprosto na pohodu , není snad vhodnější strom na provedení tohoto zásahu .....jasně pořádně zafixovat drátem aby se to dál neštípalo a ošetřit proti vysychání.
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Jan Kalivoda » 26 čer 2012, 20:44

Zdravím Václave, podpořím Martina v době plné vegetace to můžeš zkusit, ale doporučuji na 100% ošetřit prasklinu, prostě ji zavřít, v současné době je kytka mÓÓÓc náchylná , takže ošetřit a nebo celé obalit PVC -roubovací paskou a zamezit přístupu vzduchu-vyschnutí to může počkat (nebezpečí zaschnutí celé větve).
Pouze můj názor u mě se to tak dělá, i když s tím nemusí někdo souhlasit, ale osvědčilo se to, nésledně další rok po částečném vytvrzení se může dělat na části klínu mrtvola apd.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Vahada » 27 čer 2012, 11:44

Byl jsem pár dní mimo domov, takže až teď - před odjezdem jsem na jednom kousku, který mám jen na pokusy zkusil vylomení větve a ránu jsem nijak neošetřil. Zkusím asi na stejné rostlině ještě vylomení s ošetřením a uvidím jak se to bude vyvíjet. Ošetření je asi jistota....
Jaloveček na kterém jsem to chtěl původně udělat zatím nechám na pokoji a vezmu ho někam na společnou akci.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Milena » 27 čer 2012, 17:18

Kluci, doufám, že bude reagovat Jarek s vlastní zkušeností na mém jalovci. Byl to pokus, protože byl napadený rzí hruškovou, za zkoušku to stálo. Vylomení větve přežil, začal přirůstat, ovšem jak se objevily ty rezaté nacucané nosíky, tak jsem ho šla nemilostrdně spálit. Když jsem nechala pokácet výbornou máslovku, tak co bych neobětovala malej nemocnej jalovec. Tak ať se dílo podaří :jedna:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Jalovec, vylomení větve

Příspěvekod Jarek Servus » 28 čer 2012, 09:19

Mileno, Tvůj jalovec si pamatuju z doby před třemi lety, tehdy jsem říkal, že má rez. Ale pripojím se k Honzovi. U jalovce, který jsem dělal na VD s Lukášem jsem vylomení neošetřil, bylo to taky na podzim a celá vylomená větev mi mrcha uschla. :evil:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků