sabina-první založení

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Martin Iša » 11 lis 2011, 20:14

Pořád na to koukám,a nevím :think: Odkud má foukat ten vítr? ;) Nic ve zlém :oops:
Přílohy
vítr.png
vítr.png (552.91 KiB) Zobrazeno 2149 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 11 lis 2011, 21:16

čekal jsem v ústraní, jestli někoho napadne to samé co mě :P A Matrin se strefil :jedna: .
Taky nic ve zlém, ale současný stav po nadrátování mě připomíná přejetou chobotnici, bez ladu a skladu. A strom ve větru nevidím ani po svatomartinském víně :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Ivet » 11 lis 2011, 21:28

:think: tiez neviem, co si mam o tom mysliet, urcite sa dalo ist omnoho progresivnejsou cestou, toto je strasne rozporuplne a divoke a " nemá to žádnej řád a logiku". Mozno by som isla len na tu najhrubsiu kaskadovu vetvu a zalozila kaskadu, samozrejme ostatne vetvicky odstranit, pripadne zvazit ponechat este jednu na hornu cast koruny...
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Peter Petrik » 11 lis 2011, 23:41

Podľa mňa tam boli odstránené aj tie vetvy čo tam mali byť. A ináč asi aj ja tak ako Ivet by som tam videl tú kaskádu ale asi boli odstránené vetvičky z vrchnej časti ktoré tam teraz bubú chýbať.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Jarek Servus » 12 lis 2011, 12:15

Původnímu záměru odpovídá spíše předposlední fotka, počkejte proto na nové. Redukce na úplného prcka podle Martina by vedla ke spolehlivé likvidaci stromu, na kaskádu podle druhého návrhu nebylo dobré nebari. Pokud se podíváte na druhou a třetí foku z počátku tvarování pak uvidíte, že vybraná levá strana nabízí více možností. Strom je teď taky utopen v kontejneru, bude trochu pozvednut, obrost redukován, doladěna poloha a pohyb kmenů, větví .. .
Sn%C3%ADmek%20019.jpg
Sn%C3%ADmek%20019.jpg (82.23 KiB) Zobrazeno 2075 krát
Svatomartinské se pije pro chuť a pro radost, pro ocenění nové úrody Božího daru a nelemtá se jako pivo. :naughty:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 lis 2011, 19:22

Jarku, proč by prcek ala Martin a já odešel? Kvůli redukci větví a zeleně? PS: Jak se lemtá pivo nevím, já ho nepožívám, neboť je hnusný a hořký a kyselý....., Spíš jsem myslel, že po tom víně se mi rozsvítí žárovička a osvítí mě Duch svatý :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Roman Hlavinka » 13 lis 2011, 18:40

líp to nafotit neumím,některé větve ještě přijdou buďto uplně pryč,nebo zredukovat,ale to vše až po jarním přesazení do nízké pěstební misky,odhalení nebary a dostat se obrostem přes hranu misky :think:
Snímek 001.jpg
Snímek 001.jpg (73.15 KiB) Zobrazeno 1946 krát
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg (72.13 KiB) Zobrazeno 1944 krát
Snímek 003.jpg
Snímek 003.jpg (74.47 KiB) Zobrazeno 1946 krát
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Compel Lubomír » 14 lis 2011, 21:37

Romane, nepřekombinovali jste to trochu? Polokaskáda, kaskáda a ještě ve větru? Při prvním založení by mělo být již něco vidět a vy jste připraveni i na celkovou změnu koncepce. Chápu, jalovec je celkem těžká kytka, učenej z nebe nespadl. Lepší, než lemtat to hnusný hořký a kyselý pivo.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Míra Z » 15 lis 2011, 02:03

Také nemám rád
Compel Lubomír píše:to hnusný hořký a kyselý pivo.
,proto piju a doporučuji kozla ;) :clap:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: sabina-první založení

Příspěvekod Pavel Šimsa » 15 lis 2011, 15:56

Tak se taky zapojím. Přestože z poslední série fotek od Romana mi nepřipadá ten záměr tak úplně mimo, volil bych nejspíš stejně jako Martin na prvním návrhu, který vychází z obr 012. Vypadá to na slušné náběhy, konicitu i pohyb. Určitě by to nešlo hned a muselo by se čekat na obrost, ale tomu bych hodně věřil.
U současné varianty se mi nezdá to, že celý vršek je z větve, která jde odspodu a zakrývá ten, podle mě, zajímavý kmen. Neplánuje se její odstranění (já bych byl pro) i když by vzadu rostlo pro vrchol možná něco vhodnějšího. Ještě se to určitě hodně prostříhá, ale stejně mi to připadá, že varianta "klasická" - vzpřímená (šohinek) by byla vtomto případě vhodnější. Nicméně, jak řikám, návrh může být pěkný, zajímala by mě taky představa do budoucna, nějaký nákres. A protože stromy ve větru se mi líbí, budu se těšit na další díl.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků