Jalovec-je to bonsai ?

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod Jarda Marek » 06 zář 2011, 08:35

Jarku, Jarku musím Ti opět připomenout, že jsem nikde neřekl ani nenapsal že je to bonsaj :P
asi by to chtělo líp číst :P

Jen tak mimochodem to může napodobovat strom ze savany, kde je spodek vegetace ožrán zvěří až do výše žirafy :think: :P

zde je odkaz na jeden příklad: http://obrazky.cz/detail?q=savana&offse ... YgIfeUqwVa
Přílohy
086-savana_lion.jpg
086-savana_lion.jpg (108.21 KiB) Zobrazeno 1280 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod pájaombre » 06 zář 2011, 09:58

Čauky Vjačo,dle mého názoru to je zapěstovaný stromek v misce(zhruba směr kterým se chceš dát,jak jsi psal ve vedlejším vlákně) :twisted: Jarek napsal perfektní překlad co je bonsai :jedna: Láďa a Jarda ti ukázali cestu jak z tkzv.Pražské koule pomalu tvořit bonsai :clap: :clap: stačí se rozhodnout :think: Jardo souhlas :mrgreen: i já říkám některým vlastním košťátkům bonsai,ale jen pro sebe :lol: páč jich zas tolik nemám :( vjačo tak si vyber cestu a ať se daří...
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod Jarek Servus » 07 zář 2011, 08:43

[quote="Jarda Marek"]Jarku, Jarku musím Ti opět připomenout, že jsem nikde neřekl ani nenapsal že je to bonsaj :P
asi by to chtělo líp číst :P

Jen tak mimochodem to může napodobovat strom ze savany, kde je spodek vegetace ožrán zvěří až do výše žirafy :think: :P

Jardo, přečetl jsem si Tvou odpověď dobře, nesouhlasím s tím, že pokud se někomu strom jeví jako bonsaj, pak je to pro něj bonsaj, ale to už je širší filosofické téma, na vnímání reality se dodnes filosofové neshodli. Jde o to, že já nesouhlasím s názorem, že pokud se někomu nějaký předmět jeví např. jako strom nebo hrnec, pak to strom nebo hrnec je.
Stromy ze savan východní Afriky se mi taky líbí. Na jejich deštníkových korunách se mi líbí ta vzdušná lehkost, zkoušel jsem to např. na tsuze a habru, ale nepůsobily na mě dost věrohodně, tak jsem je předělal.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 10 zář 2011, 11:50, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod vjačo » 10 zář 2011, 11:02

Jardo, Jardo tys to, ale schytal :) Já Tě pochopil hned :jedna: Pro jistotu posílám jak asi stromek vypadalajak asi bude vypadat za pár let.Nejsem dobrý malíř :blednu: Ale pro "nástřel" to snad stačí. Asi z něj udělám moravskou kouli :)
Přílohy
Cypřišek mk.JPG
Cypřišek mk.JPG (53.11 KiB) Zobrazeno 1118 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod Jarek Servus » 10 zář 2011, 11:47

Tady mi připadá koruna troch těžká, možná by to šlo ve stylu deštníkových korun odlehčit a dát do mělké otevřené kulaté nebo oválné misky.
Přílohy
Jalovec%2520m.JPG
Jalovec%2520m.JPG (69.46 KiB) Zobrazeno 1120 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod vjačo » 10 zář 2011, 19:25

Zdarec Jarku, tak jsem v pátek něco zkusil. Je to základ. Teď počkám pár let na obrost a potom uvidím. Je to vlastně moje první tvarování drátem.Asi to tak i vypadá :| . Já se nevzdám :D Počkám si ;)
Přílohy
Drátování 001m.JPG
Drátování 001m.JPG (76.18 KiB) Zobrazeno 1082 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Jalovec-je to bonsai ?

Příspěvekod Jarek Servus » 12 zář 2011, 17:48

Jako počátek tvarování by to šlo. Posílám jeden šílený návrh, který spočívá v náklonu stromu asi o 30°doprava a dopěstování levého kmene. Troch divočina, ale za pár let by to mohlo být hotové.
2.JPG
2.JPG (86.57 KiB) Zobrazeno 976 krát

Nebo ještě jeden odlehčenější návrh, který počítá více s prázdnými prostory, je lehčí a více používá pohyb pravého kmene.
2.JPG
2.JPG (149.14 KiB) Zobrazeno 874 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků