JUNIPERUS

Re: JUNIPERUS

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 lis 2010, 21:20

Greenhorni, prosím vás v čem děláte své virtuály. Mám pouze ADOBE PHOTOSHOP 7.0 CE sice v češtině ale aby se v tom prase vyznalo. Nemám žádného pedagoga jako na kytky a jsem z toho celkem v p......i.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: JUNIPERUS

Příspěvekod Jarda Marek » 03 lis 2010, 21:41

Luboši zkus Gimp tady je odkaz : http://www.slunecnice.cz/sw/gimp-windows/
a tady je návod od Pepy Soukala a je to skvělý : http://www.bonsai-dnes.cz/forum/viewtop ... hilit=gimp
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: JUNIPERUS

Příspěvekod Jarek Servus » 04 lis 2010, 08:57

Luboši, Laďův strom je krásná klasika :clap: :clap: , ale myslím, že Tvůj má na víc. Ale chtělo by to vidět naživo. Je Tvůj a Ty si urči co s ním.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: JUNIPERUS

Příspěvekod Compel Lubomír » 06 dub 2011, 21:58

Lada Fabián píše:Lubo nechci strašit,ale podle fotek jsou tam vidět zduřelá místa na větvích.Aby tam nebyla REZ HRUŠNOVÁ! :think: Uvidíš na jaře.

Láďo, tak tedy si postrašil a je to tam. Ta bestie. Dnes jsem na to juknul a hned si mi přišel na paměť. Radši jsem tedy od toho zdrhnul. Zítra na to juknu pořádně, mám však pocit, že je to snad na každej větvi. Co jsem tady našel, tak každej se toho zbavuje. Ale prý to není úplně nutný. pouze napadených větví. Doufám tedy že to nebudu muset použít pouze na tanuky. Zítra dám vědět jak to doopravdy vypadá. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: JUNIPERUS

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 črc 2012, 04:04

Greeni, tak předešlý jaloveček jsem s úspěchem spálil. Ta rez tam byla a už v dost velikým stádiu.
Nyní bych chtěl poradit s tímto jalovcem. Mám ho v dřěvěný bedně 3. rokem. Letos začel celkem obstojně růst. Ovšem na úkor spodnějších větviček. Ty začely žloutnout. Je vidět že špičky na vrcholcích jsou vitální ale spodnější větvičky chřadnou. Pořád se jich jen zbavuji, někdy i opadnou po zatřepání větévky. Dělám něco špatně? Roste v antuce, teramolu a rašelině cca 1:1:1, hnojení Kristalon start, občas i na ,,list". Díky za radu.
Přílohy
Jalovec.JPG
Jalovec.JPG (138.7 KiB) Zobrazeno 997 krát
Jalovec1.JPG
Jalovec1.JPG (136.85 KiB) Zobrazeno 1000 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků