Jalovec Žebrák

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Pavel Šimsa » 30 zář 2010, 10:19

Přikláním se k ponechání větve a výškovému rozhýbání. Jinak se mi pašák líbí.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Vahada » 30 zář 2010, 10:56

Mě se to líbí, ta dlouhá větev na obrázku vypadá sice skutečně moc rovná, ale zdá se mi, že z fotek se to v tomto případě nedá dobře posoudit, reál bude určitě vypadat lépe. Určitě bych to v současnosti nechal tak jak to je.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod pájaombre » 30 zář 2010, 10:59

Nedá mi to :think: podle mne jak pročítám už po několikáté všechna možná témata,byla tu projevena shoda,že není až tak podstatné(dodržování všech daných pravidel tvarování a zásad přebraných z Asie).Podle mne :oops: je z fotky na pohledovce zřetelný pohyb do stran i mírné zvlnění směrem dolů.Na pohled stromek (pouze podle mne)vyjadřuje pevnost vůči nepřízni počasí,odolnost a zdraví odpor. :roll: po čase jistě :jedna:
No snad sem to ne po.... ale tak jej goomu já.Čauky pája.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Jarek Servus » 30 zář 2010, 16:56

Dobře, Lukáši, když nechceš nudu, proč nestáhneš tu dlouhou větev více dolů třeba až pod okraj misky? Takhle tam dost jen tak trčí.
junbeggar19_2010sept2.JPG

Je to klasický trojúhelník, posunutý sice dynamicky hodně vlevo, ale pro mě dost nevěrohodný.
junbeggar19_2010sept1.JPG
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Jirka Novák » 30 zář 2010, 19:12

nevím nuda, nenuda. Ať už tam ta větev je nebo není pro mě osobně je nepřijatelný průběh kmene z čelního pohledu. To vystrčené břicho tam musí naživo hodně vadit. Když už bych strom chtěl, dal bych si práci a trošku ho přepracoval a použil jako pohledovku zadní pohled i s dlouhou větví. Ale je to jen můj názor... :oops:

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 02 říj 2010, 09:54

Dostal jsem se k reakci na tento strom až s několikadenním zpožděním...
Stahovat větev pod misku zase nepřipadá věrohodné nebo logické mně. Tak nebo tak to už bude hodně o osobním vkusu a preferencích, u tohoto stromu mi bylo jasné, že holt dlouhá větev jedněm sedne a druhým ne. Břicho z pohledové strany? No i kdyby, tak kvůli tomu obětovat partie mrtvého dřeva, aspoň nějaký zajímavý pohyb kmene a celou dlouhou větev? :o Tak tohle za to, myslím, nestojí.
Připadá mi to, že se na tento strom díváte až příliš podle bonsajových "učebnic" (odstranění dlouhé větve, změna pohledovky), kdy by výsledkem byl zase jenom další strom z mnoha, sice pěkný, ale charakterově vymiškovaný :D .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Martin Drábek » 02 říj 2010, 19:56

Lukáši, možná bych trošku pohledovku pootočil hlavní větví směrem k pozorovateli, jen o pár stupňů... Ukázal by se více její pohyb, opticky by se nepatrně zkrátila (což asi nechceš), ale neztratila by se originalita, kterou strom provokuje k debatě ;). Souhlasím s tím, že by se odstraněním hlavní větve stal strom jen tuctovou záležitostí, tedy jasně neodstraňovat. Každopádně rád posoudím naživo, fotky jsou opravdu na nic. Ať se mu daří..
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Jirka Novák » 02 říj 2010, 20:07

Nevím Lukáši. Obětovat mrtvé dřevo za břicho? Pro mě jasná věc, pro tebe ne. A to můžou být učebnice jakékoliv, ale koukat na to břicho....brrrr. Ale tobě se to líbí a to je přece na tom krásné, ne? :P
Předpokládám, že tvá inspirace na tvarování stromu a na tu dlouhou větev je z Bonsai Focus č.95. Jako kdyby si zrcadlově z oka vypadly, co? :clap:

P.S. Ale břicho tam nemaj :lol:
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Milan Karpíšek » 02 říj 2010, 21:17

Pokud je břicho jediná vada na pohybu kmene, tak ať si tam klidně zůstane. Mám doma stromy, který maj břicha do všech stran, tak jakou vybrat? Kvuli tomu přece nevyberu pohledovou stranu, která je o něco horší. Jalovec je pro mě v pohodě, mám k němu trošku výhrady ale jen mám jinej vkus. Takže Lukas pro mě výborný. Včera jsem kreslil jalovec jen tak z hlavy a toto ze mě vylezlo a docela by to při troše zručnosti pasovalo, co? ;)
Přílohy
P1080594_resize.JPG
Naposledy upravil Milan Karpíšek dne 02 říj 2010, 21:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Jalovec Žebrák

Příspěvekod Jirka Novák » 02 říj 2010, 21:51

úsměvný a velmi padnoucí příklad na břicho Milane :lol: Ale musím říci, že na skice jsi nádherně nakreslil tu hloubku kmene, která by vznikla při pohledovce zezadu :jedna: pěkná malba kmene :clap:
jak jsem psal, je to jen můj názor na strom, mě by to břicho hodně vadilo :oops: Ale pro každého je to jiné. Někdo má břicho rád :P Proto taky naštěstí neděláme všichni stejný stromky :P
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Předchozí

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků