Borievka obycajna

Borievka obycajna

Příspěvekod Matej Cukan » 05 zář 2010, 10:51

Pred mesiacom som z lesa priniesol tuto borievku. Len som ju zasadil a nechal tak. Este tak aj zostane. Len sa chcem opytat ako zaciatocnik ci je tato borievka obycajna vhodny material na bonsai na pokracovanie, ucenie sa? Pripadne poradit ako dalej, co s nou....
Chcem sa tiez opytat ci pri najdeni vhodneho stromu v lese po vykopani odstranite len konare, ktore su nevhodne na transport, alebo uz odstranite aj konare, ktore su na prvy pohlad nevhodne do buducnosti pre konecny tvar. Pytam sa preto ze na tejto borievke je ich celkom dost a urcite mnohe pojdu prec, tak ci to spravit hned teraz alebo pockat az do prveho tvarovania? Dakujem za vsetky rady aj kritiky.
Přílohy
IMAG0296a.jpg
IMAG0296a.jpg (126.56 KiB) Zobrazeno 1587 krát
IMAG0297a.jpg
IMAG0297a.jpg (149.85 KiB) Zobrazeno 1587 krát
IMAG0298a.jpg
IMAG0298a.jpg (124.15 KiB) Zobrazeno 1588 krát
IMAG0299a.jpg
IMAG0299a.jpg (132.07 KiB) Zobrazeno 1582 krát
IMAG0300a.jpg
IMAG0300a.jpg (121.67 KiB) Zobrazeno 1590 krát
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 zář 2010, 12:59

Vždy když odstraňuješ větve tak celé, ne jen zastřihování konců.Strom se bude snažit nahradit ty konce rašením nových pupenů a nebude mít sílu vytvářet kořeny.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Matej Cukan » 05 zář 2010, 17:51

Takze v tomto pripade aj ked je borievka iba mesiac v kvetinaci mal by som uz odstranit komplet cele vetve, ktore nebudu potrebne do buducna? Alebo ju nechat nech sa spamata z prenesenia z prirody do kvetinaca a az povedzme koncom buduceho leta urobit prve tvarovanie a odstranit konare?
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Martin S » 05 zář 2010, 18:20

Ahoj . Na zaciatok traba odpovedat na tvoju prvu otazku comunis je na bonsai vhodny aj ked nie som si isty ci je vhodna na ucenie sa.Podla mna su to nevdacnice pretoze sa dokazu velmi dlho tvarit ze prosperuju a potom behom par dni je po nich ale ak prezije bude to stat za to.Velmi zle znasaju velku redukciu zelene.
Len ty vies kolko tam toho bolo pred strihom a podla toho sa k nemej aj spravaj.Dalej pises ze si ju priniesol pred mesiacom na toto sa chcem opitat aj ja ci je to vhodna doba na kopanie borievok(podla mna nie)a ci to niekto uspesne skusal , pretoze ja osobne som ich skusal aj na jesen aj na jar a nepodarilo sa mi udrzat pri zivote nic. kazdopadne podla mna OPATRNE s nou nechaj ju nech zije (v to dufaj) a tak na rok na nu zabudni.Drzim Vam palce
Martin S
 
Příspěvky: 35
Registrován: 10 bře 2010, 09:18
Bydliště: Hlohovec

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Matej Cukan » 05 zář 2010, 18:29

Dakujem za odpovede. Toto co je na nej je 1/3 zelene. 2/3 boli 3 asi 30cm dlhe vetvicky a par kratkych. Asi som to prehnal :blednu: Takze ju necham na pokoji a idem sa modlit, nech to prezije :think: Este je tu varianta, ze ju hned zakopem do zahrady, hm? Viem ze mi poviete, ze som to mal spravit hned ale....zacinam...tak....robim aj chyby :oops:
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Martin S » 05 zář 2010, 18:46

Nebolo treba ju davat na zahradu je pekna je na com stavat do buducna podla mna uz ju tam nedavaj nechaj ju tak.
Je vela druhov borievok na ucenie kup si a zatial skusaj na nich.
Martin S
 
Příspěvky: 35
Registrován: 10 bře 2010, 09:18
Bydliště: Hlohovec

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 zář 2010, 18:57

Vše už bylo řečeno, je háklivá na přesazování.Nech ji a modli se. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Matej Cukan » 05 zář 2010, 19:04

A ako ju potom zazimujem? Mal som v plane ju s celym korenovym balom vybrat a zakopat na zahrade. Takto som to cital o zazimovani. A potom na jar ked poda uplne rozmrzne opat vybrat a dat naspat do tohto kontajnera. Alebo som nieco zle pochopil o zazimovani?
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 zář 2010, 19:07

Nech ji v tom kontejneru a zahrab ji i s ním, nebo jen obsyp drcenou kůrou a zaházej sněhem
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borievka obycajna

Příspěvekod Matej Cukan » 05 zář 2010, 19:12

:jedna: Super, toto mi pride ako omnoho lepsia varianta. :clap: Uz som rozmyslal ako to robite vy vsetci, co mate 30-50 a viac bonsaiov na zahradach! Dakujem
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko


Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků