Jalovec ze zahradnictví

Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2009, 14:43

Zdravím, v březnu loňského roku jsem zakoupil v zahradnictví tanto jalovec Juniperus proc. haemisphaerica. Říkal jsem si proč ne, když stál 110,- českých. Dlouho jsem si lámal hlavu a opravdu nevěděl co s ním, Tak jsem ho vzal v dubnu na seminář do Libčan, kde se základním tvarem pomohl p. Psota. Poté jsem jej přesadil do mysky (výška 40 cm). Koncem června se dráty znatelně zařezávali, tak jsem jej oddrátoval a nechal 3 měsíce odpočinout, poté jsem jej znova madrátoval do současné podoby. Budu vďečný za vaše názory a komentáře.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 14:59

Při prvním pohledu mě vadí pravá spodní větev,která trčí do očí, pak bych stáhl druhou spodní větev níž (místo té trčící),Rozbil bych přeslen druhé pravé větve a první levé větve. První levou větev napřed nahoru u kmene,pak ohnout dolů,do míst kde je teď. Vrchol směrovat doprava,odlehčit a pohrát si s jednotlivými patry(třeba jednu větev rozhodit do více patříček.) (JE TO JEN MOJE VIZE) :roll:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2009, 15:19

Hm, hm, teprve teď si toho začínám všímat :oops: Myslíš Láďo, tu spodní pravou odstranit?? (jinak to ostatni jsem pochopil a na jaře to budu aplikovat)
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 15:30

To víš, lepší by bylo ten stromek vidět "in narura", protože střihnout můžeš jen jednou. Zkus přes tu větev přehodit hadr a podívej se. Jo a ještě jsem si vzpomněl : jestli máš psa, tak se ho zeptej, víc hlav víc ví :lol: :P (blbej vtip) :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2009, 15:35

:lol: :lol: :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 15:42

Když tak na to koukám, napadlo mě mírně změnit pohledovku (zleva), pak ta spodní dolní bude vpravo,druhá pravá půjde do hloubky,levá spodní ohnout jak jsem psal a konec stočit doprava, Vrchol přiklonit k pozorovateli,????? (řešení je asi víc)
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Robert Černý » 03 úno 2009, 15:59

Musím konstatovat, že máš Láďo zase pravdu, je vidět kde jsou zkušenosti a představivost, která nám zelenáčům chybí :oops: Asi si budu muset jalovec dát před sebe a dlouho koukat a přemýšlet, protože variant bude asi opravdu více. Mám do jara co dělat :D
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 16:23

Roberte, ono se totiž dobře radí, když to není moje.A další věcí je, že když budeš mít těch stromků několik desítek,tak ten neuvážený sřih tolik nebolí,i když třeba zamrzí.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Jarda Marek » 03 úno 2009, 17:26

Robert Černý píše:Musím konstatovat, že máš Láďo zase pravdu, je vidět kde jsou zkušenosti a představivost, která nám zelenáčům chybí :oops: Asi si budu muset jalovec dát před sebe a dlouho koukat a přemýšlet, protože variant bude asi opravdu více. Mám do jara co dělat :D


Víc hlav víc ví, co hlava to jiný pohled a musíme se naučit koukat dopředu. Jen tak mmimochodem aby nás to vidělo víc vzniklo toto fórum abychom si pomáhali.
S Tím psem Láďo, toho sice nemám ale konzultoval jsem moje tvarování s manželkou a dopadlo to naprosto stejně. :lol: :P :lol: To není blbej vtip ale bohužel pravda. :cry:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Jalovec ze zahradnictví

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 úno 2009, 18:10

Moje manželka je rovněž cvičené zvířátko,řekne hmmm....,dobrý........,to by šlo.......,to se mi nezdá........ato je celý repertoár. :roll:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků