jalovec NTC

jalovec NTC

Příspěvekod Milan Karpíšek » 25 úno 2009, 17:07

tento jalovec jsem tvaroval na soutěži v Hradišti. Zkuste si ho jen tak rozebrat co a proč ano a proč ne.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Milan Karpíšek » 25 úno 2009, 17:08

ještě další
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod mirecc » 25 úno 2009, 18:08

Pekný. Možno by som ho naklonil málinko do lava. Inak s pozadím najlepšie ladí predposledný pohlad :lol: (puklyna na stene).
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 úno 2009, 18:48

Milane,lze jen říct: předpisově zvlněný kmen,dole větší,nahoře nenší oblouky,kmen viditelný minimálmě do 2/3 výšky,předpisově nasazené větve,druhá levá-tvoří hloubku stromu,vrchol nad nebari,protrhaný obrost,zkrátka z mého pohledu pěkně "udělaný strom",který po zahuštění,změnšení koruny adetailním rozpatrování bude ozdobou tvých polic a poliček. Tady je vidět, že i za pár ( :D ) korun,jde udělat hezký jaloveček. :P :idea:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Jarda Marek » 25 úno 2009, 19:51

Takže pokut mám ktomu něco říct, pohyb kmene je dobrý, nasazaní první větve na prvním ohybu je dobré, nasazení druhé levé větve vytváří hloubku stromu perfektní, korunka propracovaná mě se líbí, teť to ale nasazení pravé spodní větve je dobré, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsou tam ty větve dvě a chtěl bych to vysvětlit proč a jestli ne tak se omlouvám mám vidiny :P . Taky mě příde dost silnější o proti dvěma spodním.
Nevím jak vypadal zzáklad ale myslím, že v tomto případě bylo z něho vytěženo co se dalo.
Mě se líbí.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Mirek Halatin » 25 úno 2009, 20:04

Je to učebnicově udělaná rostlina. Není na ní moc co k hodnocení. Má vše co má mít. Pěkně vydrátovaná.

Mimochodem... co vlastně budeš svarovat ve Španělsku?
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Petr Syrový » 26 úno 2009, 01:12

takhle klidně jo--------------
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Milan Karpíšek » 26 úno 2009, 11:44

Jardo ty větve jsou tam opravdu dvě vidíš dobře, jedna malá směřující dopředu a ta silná dozadu. Když bych tu silnou odstranil strom stratí hloubku a nebyla tam větev kterou bych ji nahradil. Navíc je zajímavá tím že je vylomená abych ji dostal tam kde je, ohyb o 90° v patě větve. Kdybych ji pouze ohnul byla by jak luk. když bych odstranil tu malou ve předu vznikl by mě prázdný prostor v přední části stromu a to by nevypadalo moc dobře.

to Mirek: doufam že tam budou jalovce.

to Láďa: ono to není zas tak perfektní ve vrcholové čepce je větev, která jde dozadu a je silnější než vrchol. Na vrchol nebyla tak kvalitní a po odstranění by nebyla čím nahradit. Nyní bude nutne na vrcholu dopěstovat hodně obrostu aby se dala odstranit.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 úno 2009, 12:27

Milane, dopěstování vrcholu je už brnkačka,tam to roste jako vzteklý,Základ je perfektní a je dobře žes tam tu kritizovanou větev od Jardy nechal,čekal jsem jen na tvoje vyjádření a nezklamal jsi. :P :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: jalovec NTC

Příspěvekod Petr Syrový » 26 úno 2009, 13:05

Ještě se zeptám .Jak máš stáhnutou tu větev drátem,tak není vidět jestli je od drátu k drátu a nebo jinak .Při tom stahování já používám očko ,které po tom přes dřívko otáčím a tím pomalu stahuju do požadované pozice.Jak to děláš ty?Kde drát ukotvíš jako první..ke kmeni a pak stahuješ a nebo k větvím a obráceně?
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Další

Zpět na Jalovec (Juniperus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků